SuperCycling.cz

Milióny pro Nibaliho. Za novou smlouvu dostane balík!

25. 10. 2014, 13:16

Vincenzo Nibali má smlouvu s Astanou až do konce roku 2016, kazašská formace však už teď řeší, jak si italskou hvězdu pojistit dál. Nabízí mu totiž čtyřleté prodloužení kontraktu do roku 2020 a za tu dobu by si měl přijít na 15 miliónů eur!

Vincenzo Nibali.

Vincenzo Nibali.

„Ještě další dva roky jsem pod smlouvou,“ řekl k tomu vítěz letošní Tour v rozhovoru pro francouzský deník L´Equipe. „Sponzoři mě považují za jakýsi symbol Astany a chtějí řešit i moje další působení. V listopadu přijedou do Itálie a budeme se společně bavit o budoucnosti. Je na to spousta času,“ prozradil za pár dní třicetiletý závodník. Pokud by smlouvu za pohádkových podmínek prodloužil, na jejím konci mu bude 36 let.

Nibali se ve středu zúčastnil v Paříži slavnostní prezentace Tour de France a rovnou odtamtud letěl do Japonska, kde dnes startoval na exhibičním Saitama Critérium pod hlavičkou Tour de France. Zúčastnila se ho řada dalších hvězd: Kittel, který závod vyhrál, Sagan, Froome, Kristoff, Majka, Roche a mnozí další. Nibali obsadil deváté místo.

nibali saitama 2

Na startu Saitama Critérium s Froomem, Saganem a Majkou.

Až mu skončí sponzorské povinnosti, těší se na volno s manželkou a dcerkou Emmou Vittorií. Už brzy mu totiž začne příprava na další sezónu plnou výzev. Sám by rád jel Giro, jak už dříve vyhlásil, ale pro tým je prioritou obhajoba vítězství na Tour.

Korespondují s tím i Nibaliho plány na první část sezóny, které poodhalil. „Ještě to budeme dolaďovat, ale rád bych jel Tirreno-Adriatico, Milán-San Remo, Lutych a Dauphiné,“ prozradil.

„Ještě přichází v úvahu Kolem Kalifornie, ale nejsem si tímhle závodem úplně jistý. Mívám dost problémy s časovým posunem a asi by to nebyla ideální příprava směrem k Tour,“ nepřímo potvrdil, že obhajoba prvenství na Tour bude hlavním cílem roku 2015.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.