SuperCycling.cz

Schlegel třetí v etapě na Sibiu Tour

7. 7. 2019, 11:32

Michal Schlegel z týmu Elkov Author se dál posunuje pořadím závodu první kategorie Sibiu Tour v Rumunsku, když po třetím místě ve třetí etapě poskočil na průběžné šesté místo.

sleglsibiu19

Etapa měřila 159 km a na její trase čekala na závodníky tři delší stoupání. Prvních dvacet kilometrů se závodníci spíše testovali a až na 20. km se dostal do úniku osamocený Švýcar Suter. Chvíli po něm vyrazilo k dalšímu útoku šest závodníků, mezi kterými byl i Michael Kukrle.

Peloton kontroloval únik a spíše čekalo na závěrečné stoupání, které mělo 15 km. Na jeho úpatí, kdy skupina na čele měla náskok již pouze 1:10, rozjel tempo ruský Gazprom, ale jeho závodníci nevydrželi dlouho a vrátili se zpět do hlavní skupiny, která se postupně redukovala.

Ve chvíli, kdy byli jezdci v úniku dostiženi, tak Michael Kukrle, dokud to šlo, dál táhnul tempo pro Michala Schlegela.

„Závěrečný kopec byl spíše hákový a nikomu se moc nechtělo jet. Až poslední kilometr byl prudší a tam se už jelo na výkonnost, stejně jako závěrečný spurt. S třetím místem jsem určitě spokojený, protože závod je velmi dobře obsazený,“ řekl Schlegel, jenž ztrácí před poslední etapou na 3. místo jen 4 vteřiny, ale na rovině se nějaké změny v pořadí dají jen těžko očekávat.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.