SuperCycling.cz

Michael Goolaerts po kolapsu na Roubaix zemřel

9. 4. 2018, 06:28

Neskutečná tragédie poznamenala letošní ročník závodu Paříž-Roubaix, který vyhrál Peter Sagan. Během závodu utrpěl srdeční kolaps belgický cyklista stáje Veranda's Willems-Crelan Michael Goolaerts a pozdě večer v nemocnici v Lille zemřel.

miselgool

Zprávu uveřejnil tým 23letého závodníka na sociálních sítích. „S obrovským smutkem musíme oznámit, že náš závodník a kamarád Michael Goolaerts zemřel. Odešel v neděli večer ve 22.40 v nemocnici za přítomnosti rodiny a jeho nejbližších. Zemřel na zástavu srdce, veškerá lékařská pomoc byla marná,“ uvedl belgický tým v prohlášení.

„Dále už nebudeme celou věc jakkoli komentovat. Chceme dát prostor jeho blízkým, ale se vyrovnali s touto strašnou ztrátou. Děkujeme za pochopení a respektování soukromí rodiny,“ končí týmové prohlášení.

Goolaerts upadl zhruba 148 km před cílem slavného závodu. V televizních záběrech bylo vidět, jak leží bezvládně na kraji silnice a zdravotníci se ho snaží oživit pomocí masáže srdce a defibrilátoru. Po resuscitaci byl dopraven vrtulníkem do nemocnice v Lille, kde bohužel později zemřel.

Třiadvacetiletý Belgičan jel se svým týmem kompletní klasikářský program. Nejlepším výsledkem pro něj bylo 9. místo na Dwars door West-Vlaanderen 4. března.

„Goolie... Byli jsme spolu v pelotonu několik let, jsme stejný ročník narození. Zatím nedokážu pochopit, že to končí. Tvůj věčný úsměv pro mě bude vždy inspirací,“ napsal na Twitter lídr týmu Wout van Aert, který skončil na Roubaix třináctý.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.