SuperCycling.cz

Meersmana zradilo srdce a musel ukončit kariéru

31. 12. 2016, 13:28

Belgický cyklista Gianni Meersman, který poslední čtyři roky působil v týmu Etixx-Quick Step, musel ze dne na den ukončit kariéru poté, co u něj rutinní testy potvrdily srdeční arytmii a zjizvenou srdeční tkáň.

giannijednicka

Oznámil to jeho francouzský tým Fortuneo-Vital Concept, s nímž podepsal kontrakt na rok 2017. A vzápětí i samotný cyklista. Na Instagram umístil fotku z Vuelty 2016, kde se v cíli raduje z prvenství v 5. etapě. Připojil k ní následující text: „Nikdy by mě nenapadlo, že tohle vítězství bude moje poslední. Nemohu ani popsat, jak moc mi to bude chybět.“

Tým v tiskové zprávě potvrdil, že jde o srdeční arytmii. „Během rutinních testů jsme arytmii zjistili a následná zevrubná vyšetření vše potvrdila. Ukázalo se, že pokud by pokračoval v kariéře profesionálního cyklisty, hrozilo by vážné nebezpečí pro jeho zdraví. Jediným řešením bylo bohužel okamžité ukončení kariéry,“ uvádí Fortuneo-Vital Concept v prohlášení.

Meersman oslavil 5. prosince 31. narozeniny a zřejmě už v té době tušil, že to není dobré. „Absolvoval jsem další a další testy a potvrdilo se, že moje zdraví mi nedovoluje dál pokračovat na této úrovni. Proto mi lékaři doporučili, že by bylo nejlepší ukončit kariéru,“ uvedl Meersman.

meersmandvojcicke

„Nemohu si dovolit žádný risk i kvůli manželce a dceři. Ale to rozhodnutí hodně bolí. Cyklistika nebyla jen moje povolání, ale také moje vášeň,“ dodal belgický cyklista.

Meersmann platil za velmi dobrého sprintera, letos na Vueltě vyhrál dvě etapy. Během kariéry vybojoval celkem 20 profesionálních vítězství. Většinou šlo o etapy, ale vyhrál třeba i etapový závod Kolem Valónska (2014) nebo o rok později jednorázovku Cadel Evans Great Ocean Race.

Profesionální kariéru začal v roce 2007 v týmu Discovery Channel, pak následovaly čtyři sezóny v barvách Francaise des Jeux. Pak už přišly na řadu belgické týmy. V roce 2012 Lotto a od roku 2013 Omega Pharma-Quick Step, později Etixx-Quick Step.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.