SuperCycling.cz

Matthews zlomil prokletí, Štybar spurtoval šestý

8. 9. 2018, 08:49

Australan Michael Matthews (Sunweb) zaznamenal největší vítězství v nepříliš vydařené sezóně, když ve spurtu vyhrál první z kanadských jednorázovek WorldTour Grand Prix Cycliste de Quebec. Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) obsadil velmi dobré šesté místo.

majklkvebek1

Matthews měl v závěrečném spurtu do mírného kopce z vedoucí skupiny nejvíce sil a s přehledem vyhrál. Druhý skončil (už počtvrté na tomto závodě)  Greg Van Avermaet (BMC), třetí další Belgičan Jasper Stuyven (Trek-Segafredo).

„Start do letošního roku byl trochu problematický, tak jsem šťastný, že jsem to byl schopen otočit správným směrem alespoň ve druhé části sezóny,“ prohlásil Matthews, jenž letos vyhrál jen v dubnu prolog Kolem Romandie a v srpnu etapu na Binck Bank Tour. Koncentroval se na Tour de France, ale kvůli horečkám musel už po čtvrté etapě odstoupit.

Vítězství v Quebeku věnoval manželce a dceři. „V této sezóně bylo dost špatných momentů. Mohl jsem ji klidně zabalit a chystat se spíš na příští rok, ale tým i rodina mě podržely a dodávaly mi neustále motivaci do druhé části sezóny. Tak jsem začal znovu tvrdě pracovat, abych se dostal do formy. A bylo skvělé dosáhnout na toto vítězství,“ přiznal Matthews.

kvebekm23

Závod se podle očekávání rozhodoval až v závěru. Atakoval Peter Kennaugh (Bora-Hansgrohe), ale zejména díky týmu Mitchelton-Scott v čele s Romanem Kreuzigerem, který odvedl ve stoupání fantastickou práci, byl 400 m před cílem dostižen.

Roman, jenž rozhodně nepatří mezi sprintery, nakonec obsadil 47. místo. „Věděl jsem, že pokud neodjede nějaká kvalitní skupina, což se za posledních devět let nestalo, tak v tomhle závodě moc šancí nemám. V závěru jsem tahal při sjíždění Kennaugha a pak jsem se snažil být k ruce Impeymu,“ popsal Kreuziger. Jeho tým po pádu ztratil Chrise Juula-Jensena, který si zlomil klíční kost.

kvebek999

„Výsledkově to z naší strany nebylo nic moc, ale za mě osobně to bylo pocitově daleko lepší než na předchozím závodě v Plouay,“ dodal Roman, jehož v neděli čeká další kanadská jednorázovka v Montrealu. „Trať je letos pozměněná, závěr udělali víc technický a náročnější. Musíme si to projet a věřím, že to bude dobré.“

V závěru se statečně rval Zdeněk Štybar, hledal si co nejlepší pozici a stačilo to na konečné šesté místo. Jen potvrdil, že formu má výbornou.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.