SuperCycling.cz

Matthews opět nejrychlejší a má kanadský double

10. 9. 2018, 06:53

Michael Matthews z týmu Sunweb vyhrál v Kanadě i druhou jednorázovku. Po triumfu v Quebeku ovládl ve spurtu také GP Cycliste de Montreal, když těsně zdolal Sonnyho Colbrelliho (Bahrain-Merida). Třetí skončil Greg van Avermaet z BMC.

matthewsmontrealhiorni

Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) obsadil 35. příčku, Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott) byl 42. Bohužel nedošlo na jejich přání, aby do cíle dojížděla menší skupina, ale spurtovalo asi 40 lidí.

„V závěru bylo těžké odskočit, protože to sprinterské týmy měly dobře organizované,“ přiznal Kreuziger. „Výsledkově nemůžeme být spokojeni, ale pocitově to bylo ještě o něco lepší než v Quebeku. Do mistrovství světa máme ještě relativně dost času a bude prostor to vyladit,“ dodal. „Jinak Matthews ukázal, že je na tom po nevydařeném jaru velmi dobře a tyhle závody prostě umí.“

Matthews a jeho tým Sunweb si vítězství zasloužili. Spolu s Bahrain-Merida odvedli ve finále závodu nejvíc práce pro své sprintery. A Australan toho využil. Spurt začal dost brzy a pak to vypadalo, že bude mít více sil Colbrelli. Jenže Matthews se za něj ještě na chvíli zavěsil a dokázal to ještě urvat. O pár centimetrů.

montreal1018dvojka

„Přeskočil mě úplně na poslední chvíli a já už nemohl zrychlit. Ale druhé místo je taky dobré a já děkuji všem klukům za fantastickou podporu,“ prohlásil Colbrelii.

A jak viděl závod Matthews? „Začal jsem spurtovat moc brzy a bál jsem se, že už to nedokážu. Byl to opravdu těžký závod a musím poděkovat týmu. Za to, že mi v časech, kdy se nedařilo, věřil a klukům za to, jak skvělou práci dnes odvedli. Vítězství patří jim,“ prohlásil Matthews.

Po Simonu Gerransovi, který to dokázal v roce 2014, se stal teprve druhým závodníkem, jenž v jednom roce vyhrál obě kanadské jednorázovky. Právě Gerrans, jenž se v Kanadě loučil s WorldTour závody, protože po sezóně končí kariéru, obsadil ve své rozlučce 92. místo se ztrátou téměř 10 minut.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.