SuperCycling.cz

Trentin nečekaným králem etapy

19. 6. 2014, 19:36

Ital Matteo Trentin se stal překvapivým vítězem 6. etapy závodu Kolem Švýcarska. Muž, který nejčastěji rozjíždí spurty Cavendishovi a s touto rolí pojede i na Tour de France, využil skvělé práce stáje Omega Pharma-Quick Step v závěru etapy a slavil prvenství.

Matteo Trentin slaví prvenství.

Matteo Trentin slaví prvenství.

Velký díl na něm má i jeho německý týmový kolega Tony Martin, který stále drží žlutý dres lídra závodu a je málo pravděpodobné, že by o něj zrovna v zítřejší časovce přišel, když je adeptem na vítězství. Český lídr stáje Tinkoff-Saxo Roman Kreuziger přijel dnes v klidu v hlavním poli na 34. místě a průběžně zůstal osmý se ztrátou 28 vteřin na Martina.

V etapě došlo na hromadný spurt i přesto, že měla čtyři kopce. Ve sjezdu z toho posledního atakoval Sagan, ale sám proti balíku neměl šanci a počkal na peloton. Fantastickou práci nakonec odvedl Martin. Zařadil nejtěžší převod a v podstatě odtáhl Trentina za vítězstvím. „Tony byl fantastický, bez něj bych nikdy nevyhrál,“ jásal italský domestik, který slavil první vítězství sezóny. Pro stáje Omega Pharma-Quick Step šlo už o 41. prvenství (39. na silnici).

Výsledky 6. etapy ZDE

Průběžné pořadí ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.