SuperCycling.cz

Cavendish vyhrál hned první etapu, Vakoč splnil úkol

4. 2. 2015, 22:01

Tým Etixx-Quick Step slavil na závodě Dubai Tour vítězství hned v první etapě. Vybojoval ho ve spurtu Mark Cavendish, jemuž pomáhal i jeho český stájový kolega Petr Vakoč.

Mark Cavendish vyhrává 1. etapu Dubai Tour.

Mark Cavendish vyhrává 1. etapu Dubai Tour.

Prvenství britského cyklisty po 145 kilometrech bylo hodně těsné, i když on sám si byl jistý, takže hned na pásce zvedal ruce nad hlavu. Andrea Guardini z Astany byl druhý jen o centimetry a vítězství musela potvrdit cílová fotografie. Třetí skončil další Ital Elia Viviani (Sky). Vakoč byl klasifikován na 110. místě v čase vítěze.

V etapě došlo podle očekávání na únik, do něhož se po 10 kilometrech dostali Battaglin (Bardiani), Valls (Lampre-Merida), Gusev (Skydive Dubai), Lefrançois (Novo Nordisk) a Bazzana (UnitedHealthCare). Dvacet kilometrů před cílem však byli dojeti. Zejména díky úsilí Etixx-Quick Step.

dubai zanrovke

„Na posledních kilometrech jsme chtěli být vpředu, ale foukal silný vítr a museli jsme použít všechny naše lidi, abychom tam vydrželi. Jsou tu i jiné silné týmy, ale vpředu jsme jeli jen my a Giant-Alpecin. Kluci zaslouží obrovskou pochvalu, byli neuvěřitelní,“ říkal Mark Cavendish.

Poslední článkem jeho sprinterského vlaku byl tradičně Mark Renshaw. „Jet za ním je fakt parádní. Je trpělivý, má velkou sílu. Přesně jsem věděl, kdy musím vystřelit. Byl jsem šťastný, že jsem to udržel, i když Guardini byl v samém závěru rychlejší než já. Ale přece jen jsem měl trošku náskok,“ popisoval Cavendish.

„Je krásné obléknout po první etapě dres lídra. Dresy navrhoval můj přítel Paul Smith, a když jsem se s ním před týdnem viděl, říkal jsem mu, že jeden z jeho dresů zkusím přivézt domů,“ přiznal britský vítěz.

sejk a cav

A jak viděl etapu Petr Vakoč? „Probíhala podle očekávání. Vytvořila se skupina, která odjela, a my jsme to společně s Giantem kontrolovali. V závěru se zrychlilo poměrně brzy kvůli bonifikačnímu sprintu i kvůli okruhu se dvěma vracečkami, kam chtěl každý najet vpředu,“ popsal Vakoč.

„Mým úkolem bylo dovézt vláček na špici do poslední zatáčky tři kilometry před cílem. To se mi podařilo a pak už jsem to dojel v klidu. Cav vyhrál, takže jsme všichni hrozně rádi. Každý člen týmu odvedl svou práci perfektně. Já mám z prvního závodu velmi dobrý pocit. Nohy jely, tak jak měly,“ řekl Petr z Dubaje pro Supercycling.cz.

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.