SuperCycling.cz

Cavendish se na závěr dočkal, celkovým vítězem Díaz

26. 1. 2015, 10:13

Mark Cavendish zlomil v Argentině prokletí a v poslední rovinaté etapě závodu Tour de San Luis vybojoval ve spurtu první vítězství sezóny pro sebe i tým Etixx-Quick Step. Celkovým vítězem se stal domácí závodník Daniel Díaz, který slavil už druhý triumf na tomto závodě po vítězství v roce 2013.

Mark Cavendish slaví vítězství v poslední etapě.

Mark Cavendish slaví vítězství v poslední etapě.

Jediný Čech na startu Daniel Turek (Cycling Academy) obsadil v etapě 26. místo a celkově mu patří 62. příčka.

Cavendish v předchozích dvou rovinatých etapách prohrál s mladým Kolumbijcem Fernandem Gaviriou, v poslední etapě si však vše vynahradil a místa si prohodili. „Super sprint, Marku. Tvoje nohy byly dnes lepší. Gratuluji a děkuji za tuhle zkušenost,“ konstatoval vítěz dvou etap Gaviria.

Cavendish tentokrát zúročil práci týmového vláčku, jehož posledním členem byl Sabatini. „Tým skvěle pracoval. Měli jsme velkou motivaci poté, co nám několikrát chyběl kousek. Já byl dvakrát druhý, Michal Kwiatkowski zase skončil druhý v časovce,“ prozradil britský sprinter.

„Chtěli jsme tuhle misi zakončit vítězstvím a je skvělé, že to vyšlo,“ měl radost Cavendish. „Je to důležité nejen pro mě, ale i pro celý tým. Jsem pyšný i šťastný, že odsud odjíždíme s vítězstvím. Můžeme na tom v sezóně dál stavět,“ dodal.

podium san uis 7

Tři nejlepší v etapě: Gaviria, Cavendish, Mareczko (zleva).

V celkovém pořadí se podle očekávání nic nezměnilo a Daniel Díaz si i díky svému parádnímu představení v horách řekl o angažmá v nějakém z evropských WorldTour týmů. Druhý skončil Kolumbijec Andres Rodolfo Torres, třetí jeho hvězdný krajan Nairo Quintana.

Pětadvacetiletý Díaz byl šťastný, že se mu povedlo navázat na dva roky starý triumf. „Jsem rád, že to vyšlo. Vítězství mě stálo hodně sil. Teď si dám trochu volno a začnu se chystat na březnový závod Kolem Mexika,“ přiznal cyklista brazilské stáje Funvic Brasilinvest. „Pro náš tým je prioritou být co nejvýš v žebříčku America Tour,“ prozradil.

ti nejlepsi san luis

Vítěz závodu Daniel Díaz (uprostřed), vlevo druhý Andres Rodolfo Torres, vpravo třetí Nairo Quintana.

Zatím sám nechce příliš spekulovat nad možným návratem do Evropy. „V tuto chvíli nemám žádné konkrétní nabídky, ale pokud by byla šance, rád bych se tam vrátil,“ řekl Argentinec, který před lety působil ve francouzském týmu La Pomme Marseille, ale po roce zamířil zpátky domů.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.