SuperCycling.cz

Cavendish králem v Kuurne. Pomohl mu i Štybar

1. 3. 2015, 20:23

Sobotní zklamání je zažehnáno. Poté, co si závodníci stáje Etixx-Quick Step nechali proklouznout doslova mezi prsty vítězství na klasice Omloop Het Nieuwsblad, v neděli si vše vynahradili. Ve spurtu 67. ročníku závodu Kurrne-Brusel-Kuurne slavil po 193 kilometrech prvenství Mark Cavendish. Druhý skončil Alexander Kristoff (Kaťuša), třetí Elia Viviani (Sky).

cav-kuurne-dojezd

K šestému vítězství v sezóně mu dnes pomohl i Zdeněk Štybar, spolu s Boonenem ho dovezli na ideální pozici a pak už to bylo jen na Britovi. „Rozjeli jsme to výborně a Cav předvedl parádní sprint. Jsem šťastný, že jsme o víkendu vybojovali vítězství,“ řekl Štybar po závodě.

Dnes se cítil daleko lépe než v sobotu. „Je to pro mě dobré znamení směrem k dalším startům. Za týden jedu poprvé Strade-Bianche. Moc se na tenhle závod těším a myslím, že by mi mohl vyhovovat,“ dodal český cyklista.

Závod se podle očekávání rozhodoval ve spurtu hlavního pole. Z něj 4,7 km před cílem atakoval Belgičan Philippe Gilbert (BMC). Vytvořil si náskok 11 vteřin, po 4 kilometrech sólové jízdy ho však peloton pohltil. Spurt začal jako první Kristoff, ale Cavendish se vyvezl za ním a po pravé straně se přes Nora přehnal.

Pro Cavendishe šlo o šesté vítězství v sezóně včetně celkového triumfu v závodě Dubai Tour. Vyhrál etapu v Argentině, dvě v v Dubaji, Clasicu de Almeria a dnes se radoval v Kuurne. Na klasice Kuurne-Brusel-Kuurne startoval podruhé a stejně jako při své premiéře v roce 2012 ji vyhrál.

cavendish kurne podium

„Jsem šťastný, že to takhle pěkně vyšlo. Zvlášť poté, co jsme včera zažili trochu smolný den. Je krásné začít klasikářský víkend vítězstvím,“ řekl Cavendish. „Musím poděkovat klukům z týmu. Odvedli skvělou práci a celý den mi byli k dispozici,“ dodal.

Když se po Kwaremontu na čele vytvořila 19členná skupina uprchlíků, Etixx-Quick Step tam měl pětičlenné zastoupení včetně Cavendishe. „Neustále ukazujeme, že jsme jeden z nejsilnějších týmů. Bylo to vidět včera i dnes. V sobotu sice kluci nevyhráli, ale i tak jednoznačně tvořili závod,“ chválil kolegy vítěz.

„Tom Boonen v Kuurne vyhrál třikrát, ale ráno v autobuse mi řekl, že mi rozjede spurt. Přitom klidně sám mohl chtít bojovat o čtvrté vítězství tady. To jen dokazuje, jak skvělá parta jsme,“ přiznal Cavendish.

„Spurt to nebyl lehký. Zvlášť proti Kristoffovi, který je jedním z nejlepších sprinterů na světě a má super formu. Mám radost, že jsem ho letos poprvé porazil. Měl jsem skvělou podporu týmu a jsem rád, že jsem tu práci všech úspěšně dokončil,“ dodal Cavendish.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.