SuperCycling.cz

Vosová potřetí královnou Gira

16. 7. 2014, 10:24

Závodnice týmu Rabobank–Liv, v čele se světovou šampiónkou Marianne Vosovou, ovládly  25. ročník  etapového závodu Giro Rosa a obsadily první tři místa v celkovém pořadí.

Marianne Vosová, vítězka Gira na Giantu.

Marianne Vosová, vítězka Gira na Giantu.

Nizozemská závodnice získala po triumfech v letech 2011 a 2012 třetí vítězství v tomto náročném etapovém závodě. Jen s minimálním odstupem 15 vteřin zaostala její týmová kolegyně, Pauline Ferrandová-Prevotová, půvabná Francouzka, která sbírá vítězství i ve Světových pohárech horských kol. Na stupně vítězů je doprovodila další Nizozemka Anna van der Breggenová.

Giro Rosa (používá se i název Giro d´Italia Femminile) se již tradičně jezdí v první půli července a z části kopíruje slavnější mužský závod. Na start se postavilo 137 závodnic z 20 světových týmů, čekalo na ně v 10 dnech  953 km rozdělených do prologu a 9 etap.

Vosová kromě celkového vítězství vyhrála i čtyři etapy a bodovací soutěž. Další dvě etapy pak patřily její týmové kolegyni van Vleutenové.  Vklínit se mezi tento velmi siný tým se částečně podařilo jen Britce Emmě Pooleyové (Lotto-Belisol), která si připsala vítězství ve třech etapách a ovládla vrchařskou soutěž.

Marianne Vosové chválila skvělou práci celého týmu. „ V týmu s Pauline a Annou se mi jezdí výtečně. Závod jsme zvládli na jedničku, dres lídra jsme během celého Gira nikomu nepůjčili. Vyhráli jsme šest etap a jako tým jsme závod měli pod kontrolou,“ řekla vítězka.

A ještě jedna zajímavost: i Česko mohlo mít historický zápis v tabulce vítězů, pouhých 7 měsíců po rozdělení Československa na Giru 1993 zvítězila Lenka Ilavská, ale tehdy již za Slovenskou republiku.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.