Majku srazil divák, Štybarův tým čtvrtý

14. 3. 2019, 06:45

Hned úvodní týmová časovka 54. ročníku Tirreno-Adriatico přinesla hodně vzruchu. Na trase dlouhé 21,5 km v Lido di Camaiore došlo za deště i na nepříjemné situace. Polák Rafal Majka a Ital Oscar Gatto z Bora-Hansgrohe po kolizi s neukázněným fanouškem skončili na zemi.

orajde

Časovku vyhrál australský tým Mitchelton-Scott o 7 vteřin před Jumbo-Visma. Třetí skončil Sunweb a čtvrtý Deceuninck-Quick Step se Zdeňkem Štybarem (+37 s). Roman Kreuziger byl s Dimension Data až 16. (+1:34). Dres lídra oblékl Australan Michael Hepburn.

Majku a Gatta srazil z kola neukázněný divák, který přecházel ulici, a vypadalo to, že snad cyklisty ani neregistruje. „Bohužel to pro nás byl smolný den. Už po 3,5 kilometrech došlo k tomuto incidentu zaviněnému neukázněným divákem. Dva závodníci spadli a náš tým byl oslaben,“ uvedl sportovní ředitel Bory Enrico Poitschke.

ajkadocile

Majka byl lídrem německé stáje na celkové pořadí, což je asi pryč. Do cíle sice s Gattem oba přijeli, ale ztratili pět a půl minuty. „Dobrá zpráva je, že Majka je schopen pokračovat v závodě, i když po tom pádu moc dobře nevypadá. Celkové pořadí je samozřejmě pryč, ale budeme bojovat dál. Nějaké etapové vítězství je určitě v našich silách,“ dodal Poitschke a určitě myslel na Petera Sagana, jemuž budou některé klasikářské etapy nadmíru sedět.