SuperCycling.cz

López si vychutnal vítězství v domácím závodě

18. 2. 2019, 06:18

Miguel Ángel López z Astany začal sezónu ve velkém stylu, když start ve svém prvním etapovém závodě - Kolem Kolumbie - proměnil ve vítězství. To si vybojoval díky nejvyrovnanějším výkonům v posledních dvou pekelně těžkých dnech.

kolulopez-nahoru

„Jsem šťastný, že se mi povedlo vyhrát a mám dvojnásobnou radost, že se to stalo v našem domácím závodě,“ jásal lídr Astany. I další příčky na pódiu brali Kolumbijci - druhý byl 21letý mladík Iván Ramiro Sosa, nová posila Sky, třetí Daniel Felipe Martínez (EF Education First).

Poslední etapu vyhrál Nairo Quintana z Movistaru, před Sosou, Lópezovi stačila třetí příčka k celkovému vítězství.

Domácí borci hráli podle očekávání v závodě ve vysokých nadmořských výškách prim. Z Evropanů se do první desítky dokázal vklínit pouze šestý Julian Alaphilippe.

kolu19 ti n ejlepsi

Francouz z týmu  Deceuninck-Quick Step vyhrál po heroickém výkonu těžkou sobotní etapu, když za sebou nechal všechna vrchařská esa, ale nedělní dojezd na kopec Alto de Palmas (2519 m) už byl i na něj těžký. Z průběžného vedení tak spadl na šestou pozici.

„Udělal jsem všechno, co bylo v mých silách. Věděl jsem, že uspět na tak těžkém kopci proti kolumbijským vrchařům bude hodně náročné. Ale i tak odjíždím maximálně spokojený. Děkuji týmu za skvělou podporu a kolumbijským organizátorům a fanouškům. Atmosféra tady byla neskutečná,“ řekl Alaphilippe.

Jedním z těch, kdo mu hodně pomáhal, byl Petr Vakoč. „Byl to neskutečný zážitek, ta atmosféra se nedá srovnat ani s Tour de France,“ přiznal Vakoč. „Pro mě to byl jeden z nejkrásnějších závodů vůbec. A jsem rád, že jsme se tady tak dobře prezentovali. Máme tři vyhrané etapy, dvě druhá místa, Julian navíc získal dres pro vítěze bodovací soutěže,“ pochvaloval si Petr.

vakoahirtkolu

„Z osobního hlediska jsem rád, že jsem odvedl práci pro tým. Věřím, že mě tenhle těžký závod zase posune dál. Jsem sice zničenej, ale to asi všichni. Dobrá zpráva je, že záda drží a nijak mě nelimitují,“ dodal Vakoč, jenž nakonec obsadil 112. místo.

Jak si vedli další Češi? Jan Hirt z Astany pracoval pro kolumbijského lídra Lópeze a v pořadí byl nejlepší z českých závodníků na 51. místě. Daniel Turek (Israel Cycling Academy) skončil 78. a mladý Karel Vacek (Hagens Berman Axeon) odstoupil, když nedokončil sobotní etapu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.