López deklasoval všechny a už vede

28. 3. 2019, 21:31

Kolumbijec Miguel Ángel López vyhrál další horský test v Katalánsku. V etapě s cílem v pyrenejském lyžařském středisku La Molina setřásl všechny největší rivaly v boji o celkové pořadí a oblékl dres lídra.

miguelangelmolina

Cílem projel s prstem v puse na znamení, že se brzy stane otcem. „Věděl jsem, že tohle bude etapa, v níž se dá zamíchat s pořadím. A cítil jsem, že mám dobré nohy na nějaký atak,“ přiznal kolumbijský lídr Astany.

Poprvé zaútočil 8,4 km před cílem, ale Yates, Quintana a Bernal ho dojeli. Jenže López měl načasovaný další útok, který přišel za necelé dva kilometry. A na ten už nikdo nebyl schopen zareagovat. Brzy dojel i poslední dva závodníky, kteří vpředu vydrželi z úniku - Mühlbergera a Solera.

Ti si rozebrali druhé a třetí místo, ale s nimi přijeli se stejným odstupem i Yates a Bernal, o tři vteřiny pomalejší byli Quintana a Kruijswijk. López nyní vede o 14 vteřin před Yatesem, třetí Bernal ztrácí 17 sekund.

„Možná byl risk zaútočit tak brzy, ale já si hodně věřil. Snažil jsem se držet co nejvyšší tempo a jsem šťastný, že to vyšlo na vítězství. Teď jsem lídrem závodu, ale pořád je to otevřené. Ještě jsou před námi tři etapy,“ dodal López.

Petr Vakoč (Deceuninck-Quick Step) obsadil v dnešní etapě 123. místo, Josef Černý (CCC) byl 142. Oba ztratili přes 23 minut. Chris Froome, který závod bere jako přípravu, byl ještě o tři příčky za Černým.