SuperCycling.cz

König musí vynechat Kalifornii

6. 5. 2014, 18:45

Leopold König z týmu NetApp-Endura bude nakonec chybět na startu etapového závodu Kolem Kalifornie, kde vloni vyhrál královskou etapu a celkově skončil jedenáctý. Důvod? Opět ho limitují problémy s kolenem.

„Stejný problém, který Lea přinutil udělat dlouhou pauzu v březnu a dubnu, se po Trentinu objevil znovu. Proto nemohl jet ani Lutych,“ vysvětlil sportovní ředitel německé stáje Ralph Denk.

„Zdraví závodníků je pro nás nejdůležitější. Proto Lea nenecháme závodit, dokud bolesti zcela neustoupí. Je to samozřejmě smutné, byli bychom rádi, kdyby mohl Kalifornii jet. I proto, že je znovu cíl jedné etapy na Mount Diablo a chtěli jsme se pokusit, aby tam Leo obhájil vítězství,“ uvedl Denk.

Lídrem NetAppu nakonec bude stejně jako na Trentinu Portugalec Tiago Machado, který tam skončil šestý. „V současné formě je Tiago víc než jen náhrada za Lea. V minulých týdnech závodil opravdu skvěle a předvedl svou super formu. V Kalifornii skončil v roce 2012 devátý a má motivaci tohle umístění vylepšit,“ řekl Denk.

V sestavě NetApp-Endura nefiguruje ani druhý Čech Jan Bárta. V Kalifornii pojedou Iker Camano, David de la Cruz, Zak Dempster, Tiago Machado, José Mendes, Andreas Schillinger, Scott Thwaites a Paul Voss.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.