SuperCycling.cz

König čtvrtý v Bavorsku. Jsem zase zpátky, říká

1. 6. 2014, 21:53

Po problémech s kolenem a náročném soustředění se český cyklista německé formace NetApp-Endura Leopold König vrátil do závodů. Kolem Bavorska skončil celkově čtvrtý a podtrhl výtečně vystoupení svého týmu. „Přesně tohle jsem potřeboval,“ přiznal König.

 Leopold König během jedné z etap.

Leopold König během jedné z etap.

Hned ve druhé etapě, která měla dojezd na kopci, skončil třetí a tím zadělal na solidní výsledek. V sobotní časovce obsadil desátou příčku, skvělý výkon předvedl jeho český stájový kolega Jan Bárta, jenž skončil druhý o pouhé čtyři vteřiny za Britem Thomasem ze Sky, pozdějším celkovým vítězem. V konečném účtování patřila Bártovi šestá příčka. „Honza zajel parádně. Já měl trošku problémy s materiálem a ztratil jsem tam nějakých patnáct vteřin, které nakonec rozhodly o pódiu, ale i tak jsem spokojený,“ řekl König pro Supercycling.

podium leopold bayern

V královské etapě skončil König třetí za Švýcarem Frankem a Francouzem Pinautem.

„Byl jsem na závod extrémně natěšený, protože letos moc závodních dní nemám. Chtěl jsem udělat nějaký výsledek, i když to nebyl úplně závod na mě. Nejsou tam žádné velké hory, jen jednou dojezd na kopec. Nepovedlo se mi vyhrát, ale po takovém výpadku a měsíci tréninku musím brát i čtvrté místo pozitivně. S výkonem jsem nadmíru spokojený,“ těšilo Königa.

barta casovka bavorsko

Jan Bárta opět potvrdil, že je excelentním časovkářem.

Stáj NetApp zvládla vůbec závod skvěle. König skončil v etapě třetí, Bárta druhý a dnes vybojoval ve spurtu vítězství irský spurtér týmu Sam Bennett. „Byli jsme hrozně namotivovaní, protože je to pro nás domácí závod. Už od rána jsem kluky hecoval, že to dnes zkusíme a vyšlo to parádně. Velkou motivaci měl i Sam, protože pro něj šlo o poslední závod před pauzou, tak do toho chtěl dát maximum,“ prozradil König.

leopold bayern casovka

König měl při časovce drobné technické problémy.

Sám se směrem k další části sezóny utvrdil, že je vše zase na správné cestě. „Byl jsem v očekávání, jak to půjde, a jsem příjemně překvapen. Koleno se vůbec neozvalo, i když jsme tři etapy jeli v dešti a zimě. Věřím, že to bude dobré,“ dodal König.

leo dalsi bayern

Königa těšilo, že i v dešti a chladu koleno drželo.

Teď si dá dva volnější dny. „Od středy začnu zase trénovat a v pátek už zase odlítám na Critérum du Dauphiné,“ vzhlíží už k dalšímu závodu, který startuje 8. června. Pro Königa půjde o generálku na Tour de France, kde bude lídrem NetAppu.

Kompletní výsledky závodu najdete ZDE

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.