SuperCycling.cz

König skončil desátý, dál však drží třetí místo

23. 4. 2015, 19:55

Leopold König podal v další horské etapě závodu Kolem Trentina znovu spolehlivý výkon. Skončil desátý, pomohl lídrovi Sky Richie Portemu k udržení průběžného vedení a sám si drží třetí příčku. 

Česko-australská radost. Leopold König a Richie Porte.

Česko-australská radost. Leopold König a Richie Porte.

Etapu vyhrál Ital Domenico Pozzovivo, který projel cílem osamocen s náskokem pěti vteřin před skupinkou, v níž byli Landa, Porte, Bardet a Cunego. König ztratil 17 vteřin. Pozzovivo pozici Sky ohrozit nemohl, protože před etapou ztrácel 1:43 min.

„Náš plán dne byl, aby Richie zůstal v dresu lídra a já celkově třetí,“ řekl zpravodaji idnes.cz po etapě König. „Prioritou je samozřejmě Richie. Já mu měl být případně po ruce, kdyby došlo k nějaké kritické situaci,“ přiznal český cyklista.

pozzo vyhrava trento

Vítěz etapy Domenico Pozzovivo.

Na závěr etapy čekalo cyklisty cílové stoupání dlouhé 8 kilometrů. Vpředu jela čtveřice Bardet a Dupont (AG2R), Rosa z Astany a Torres z Colombie. Na začátku kopce měli náskok 45 vteřin, ale brzy byl zlikvidován. Čtyři kilometry před cílem atakoval Pozzovivo a slavil etapové vítězství, ale favorité v celkovém pořadí to měli pod kontrolou.

„Pod posledním kopcem jsem cítil, že na mě jdou trošku křeče. Tak jsem rád, že nepřišly úplně,“ popisoval König. „Ve středeční etapě jsem měl na posledních 30 kilometrech málo pití a možná mě to trošku poznamenalo. Na hotelu mě strašně bolela hlava, musel jsem si vzít i prášek, který normálně nepoužívám. Ale i tak jsem tam byl dneska zase vepředu. Spousta závodníků měla naopak problémy, včetně kluků od nás. Nebylo to jednoduché,“ dodal.

porte lider trento

Lídr závodu Richie Porte.

Páteční závěrečná etapa je profilově nejlehčí, jsou na ní sice dvě vrchařské prémie 2. kategorie, ale ta druhá je už 66 km před cílem. V pořadí by se tudíž nic měnit nemělo. „Měli bychom to uhájit,“ věří König. „Jestli se nestane nic nepředvídatelného, přejedeme ty velké kopce v relativní pohodě. A pak by na závěrečných okruzích měly jet spíše týmy, co tu mají rychlé sprintery, aby došlo ke spurtu větší skupiny,“ odhadoval.

Druhý český cyklista Karel Hník (Cult Energy) obsadil ve 3. etapě 75. místo se ztrátou 18:01 min., průběžně je 81.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.