SuperCycling.cz

König se udržel na bedně, Trentino vyhrál jeho kolega

24. 4. 2015, 18:05

Leopold König vybojoval svůj první pódiový výsledek na etapovém závodě v dresu Sky. Skončil třetí Kolem Trentina, z vítězství se radoval jeho australský kolega Richie Porte. Závěrečná páteční etapa už na jejich postavení v celkovém pořadí nic nezměnila.

Mikel Landa, Richie Porte a Leopold König.

Mikel Landa, Richie Porte a Leopold König.

„Nevím, jak to třetí místo pobrat. Já tu samozřejmě nebyl priorita, tou byl Richie a příprava směrem k Giru. Ale důležité pro mě bylo, abych zase začal jezdit s nejlepšími a dostal se do pozic, kde jsem chtěl před Girem být. Takže se mi trochu ulevilo. Nabral jsem sebevědomí, že mám nohy v pořádku a vše obrací k lepšímu,“ řekl po dojezdu páteční etapy zpravodaji idnes.cz König.

Poslední etapu vyhrál ve spurtu trojice uprchlíků zkušený Ital Tiralongo z Astany, favorité za nimi přijeli s odstupem 49 vteřin. V celkovém pořadí poslední etapa nic nezměnila.

Cyklisté Sky, včetně Königa, mají nyní na víkend naplánovanou rekognoskaci některých horských dojezdů Gira. „Šest lidí z naší budoucí sestavy tady na Trentinu startovalo, parta se před Girem semkla,“ uvedl König.

porte vitez trentio

Hodně spokojen byl s vystoupením na Trentinu i Porte, který po Paříž-Nice a Kolem Katalánska slavil letos už třetí vítězství v etapovém závodě. A jen potvrdil, že je jedním z top favoritů Gira. „Vždycky je hezké vyhrát závod. Bylo by to sladší, kdyby tu startovalo víc favoritů Gira, ale to se nedá nic dělat. Byla to pro mě fantastická příprava na Giro. Jsem opravdu spokojen s formou, den ode dne se cítím líp,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.