SuperCycling.cz

König se Sky v týmové časovce druhý o 11 setin

21. 4. 2015, 19:32

Leopold König vstoupil do etapového závodu Kolem Trentina druhým místem v časovce družstev. S týmem Sky nestačili pouze na německou formaci Bora-Argon 18, jejíž závodníci byli na trase dlouhé 13,3 km u jezera Lago di Garda rychlejší o pouhých 11 setin!

Vítězný tým Bora-Argon 18.

Vítězný tým Bora-Argon 18.

„Já jim to přeju,“ řekl zpravodaji idnes.cz König. Bora je totiž jeho bývalý tým, v jehož dresu ještě v minulé sezóně pod hlavičkou NetApp-Endura působil. Když už nás měl někdo porazit, tak ať jsou to oni a ne Astana,“ narážel na kazašskou formaci, jejíž sestava skončila o čtyři vteřiny třetí.

Pro Königa je Trentino generálkou na Giro. To by mohlo jet v dresu Sky i dalších šest závodníků, kteří na Trentinu startují. „Proto jsme tu týmovou časovku brali hodně vážně. Musíme vše pořádně zanalyzovat, všimnout si chyb,“ prozradil König. „Vždyť ti kluci, co tady jsou, spolu zatím nejeli časovku ani tréninkově. Ale bylo to docela dobré, chemie fungovala,“ dodal.

Lídrem Sky je v závodě Kolem Trentina Richie Porte, ale ve dvou těžkých horských etapách by měl být hodně vidět i König, který má za sebou soustředění na Tenerife a podle svých slov se cítí hodně dobře.

bora casovka dv

Lídrem závodu je po týmové časovce Ital Cesare Benedetti z Bora-Argon 18, který projel cílem jako první ze sestavy německého týmu. „Chtěli jsme jet co nejlíp. Vloni jsme byli druzí za BMC a ráno na snídani jsme si dělali legraci, že se stačí zlepšit o jedno místo,“ přiznal Benedetti. „To, že projedu cílem první, nebylo domluveno, prostě to tak vyšlo,“ odmítal, že by měl jako Ital doma přednost.

„Bude pro mě moc těžké udržet dres lídra v těžkých horských etapách, jsem realista. Ale těší mě už to, že jsme v týmové časovce porazili časovkářské specialisty, jako jsou ve Sky,“ dodal italský lídr.

Další český zástupce Karel Hník obsadil s dánskou formací Cult Energy poslední 16. místo. Jejich tým startuje kvůli zdravotním problémům některých borců pouze v pěti lidech, zatímco téměř všechny ostatní v plném počtu osmi závodníků.

Aru nenastoupil na start

Do závodu nakonec nenastoupil jeden z favoritů, Ital Fabio Aru z Astany. Ze hry ho vyřadily střevní problémy po návratu ze soustředění na Mount Teide na Tenerife, kde byl skoro tři týdny. Trentino pro něj mělo být generálkou na Giro.

Čtyřiadvacetiletý Aru nezávodil od 29. března. Na kontě má pouze 15 závodních dní v podobě startů na Paříž-Nice a Kolem Katalánska. Místo Trentina by podle vyjádření týmu mohl jet Kolem Romandie startující 28. dubna.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    22. 4. 2015, 17:17 (před 6 roky)

    A v ní to ukázal na plné čáře, že je na tom dobře. Jen tak dál. Na Giru budou s Portem hodně silní.

  • Radek Pokorný
    22. 4. 2015, 11:59 (před 6 roky)

    To je očekáváníhodné když o sobě Leo říká že se cítí skvěle. Na dnešní horskou etapu se moc těším, více než na Valonský šíp.