König na prvním závodě v dresu Sky pátý!

30. 1. 2015, 16:48

Velmi dobře vstoupil Leopold König do sezóny v dresu britské stáje Sky. Ve svém prvním závodě, jednorázovce Trofeo Andratx na Mallorce, skončil na pátém místě. Vítězství vybojoval Brit Stephen Cummings z týmu MTN-Qhubeka.

leous-sky-portret

Závod na 165,7 km se rozhodoval až v závěru, kdy na peloton čekala dvoukilometrová stojka. Cummings přijel do cíle ve stejném čase se Španělem Valverdem, König ztratil s dalšími dvěma závodníky 6 vteřin. Třetí skončil Ital Formolo (Cannondale-Garmin) a před českého cyklistu se vtěsnal ještě Nizozemec Mollema (Trek).

König byl nejlepším ze závodníků Sky. Do top 12 se vtěsnali ještě další tři borci: Bělorus Sivcov byl sedmý, Američan Boswell devátý a další Bělorus Kiryjenka skončil dvanáctý. Český cyklista by měl startovat i v zítřejším dalším závodě na Mallorce, Trofeo Serra de Tramuntanan.