SuperCycling.cz

König je zpátky. V královské etapě skončil čtvrtý

22. 4. 2015, 16:59

Leopold König je před blížícím se Girem opět ve formě, kterou měl hned na začátku sezóny. V královské etapě závodu Kolem Trentina skončil čtvrtý, když na vítěze, stájového kolegu ze Sky Richie Porteho, ztratil 32 vteřin. Průběžně patří Königovi třetí příčka. 

leo-nahoru-trentino

„Přesně tohle jsem chtěl. Ukázat sportovním ředitelům, že jsem zpátky, že jsem na dobré cestě k Giru, že se mnou mohou počítat a že na mě zase mohou nakládat větší zodpovědnost,“ řekl König zpravodaji idnes.cz v Brentoniku. 

Lídr žebříčku WorldTour Porte přijel na cílové stoupání v Brentoniku sám a oblékl červený dres lídra. Druhý skončil Španěl Landa z Astany, který ztratil 16 vteřin, o 32 vteřin za Portem zaostala skupinka, v níž byli König, Cunego, Torres a Zardini. Další Čech Karel Hník (Cult Energy) dojel 89. (ztráta 20:01 min.).

Ještě před závěrečným kopcem dlouhým 9 kilometrů museli závodníci absolvovat stoupání na nejvyšší bod etapy, Passo San Barbara (1170 m). Cyklisté Sky v něm roztrhali peloton a odjelo 18 lidí se všemi největšími favority. Sky tam mělo čtyřnásobné zastoupení, kromě Porteho s Königem tam byli Sivcov a Lopez. V cílovém kopci atakoval 2,5 km před páskou Porte a nikdo na jeho nástup nebyl schopen zareagovat.

König byl se svým výkonem spokojen. „Ale radši z něj nebudu dělat velké závěry. Přijel jsem sem po tréninku ve vysoké nadmořské výšce a první týden po takovém soustředění se můžete cítit až moc dobře,“ řekl český cyklista.

porte vitez trento

Richie Porte vyhrává královskou etapu.

„Uvidíme, jak to půjde den za dnem, Trentino je hodně těžký závod. Samozřejmě je lepší přijet čtvrtý, než skončit v grupettu a chytit 20 minut, jako se mi to stalo na Katalánsku. Musím však zůstat na zemi, abych se před Girem nedostal do přílišné euforie, jako tomu bylo v úvodu sezony po Mallorce,“ dodal König.

Jeho australský parťák Porte se naopak moc dobře necítil, i když to v etapě rozhodně vidět nebylo. „V pátek jsem se vrátil z vysoké nadmořské výšky a rozhodně jsem dnes neměl nějaké fantastické pocity. Vyhrát s těmito nohami, to je velké posílení sebevědomí. Tým pracoval fantasticky a ten můj výsledek je jen třešnička na dortu,“ přiznal Porte. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

 • Radek Pokorný
  22. 4. 2015, 21:31 (před 6 roky)

  Samozřejmě Pozzovivo nemohl dojet v té první 18ti členné skupině když se to pak rozdrobilo, se musím opravit ať nevypadám jak blbec.
  Konstantin Sivcov, co ten tam předváděl bylo neuvěřitelné, už jsem si myslel že ho ani nevystřídají. Velký výkon.

 • Honza
  22. 4. 2015, 20:38 (před 6 roky)

  Pozzovivo byl 13. (ztráta +1:26). Leo vypadá, že chytil formu v pravý čas. Porte je momentálně o třídu jinde, bude to pro Contadora i Urána hodně těžký soupeř na Giru. A tým bude mít podle všeho Sky nejsilnější. I díky Leovi.

 • Radek Pokorný
  22. 4. 2015, 19:50 (před 6 roky)

  Leo mi dnes udělal radost, je zpět a hlavně v pravou chvíli. Myslím že vedení týmu Sky už možná začali spekulovat o Leových kvalitách a tak byl o to víc dnešek pro Lea velmi důležitý, aby nezapadl do průměru týmu musel Leo už konečně něco ukázat. A to se dnes povedlo, teď ještě potvrdit to zítra v další náročné horské etapě.

  Porte, to je borec. Vyhrál se zdánlivě velkým přehledem a ještě o sobě tvrdí jak mu to moc nejede. Něco podobného zažíval Froome na Vueltě a jak v ní nakonec vysoko skončil. Jsou to závodníci světové extratřídy.

  Hodně jsem si před závodem sliboval od D Pozzoviva, letošní výsledky měl skvělé, s tímto závodem ty nejlepší zkušenosti a tady ani nevím jak dojel, doufám však že v té první 18ti členné skupině.