König desátý v královské etapě Kolem Británie

9. 9. 2014, 21:05

Leopold König obsadil desáté místo v královské 3. etapě závodu Kolem Británie s cílem na kopci The Tumble. Na vítězného Itala Edoarda Zardiniho z Bardiani-CSF ztratil 16 vteřin. Velmi dobře si vedli i další dva Češi: Karel Hník (MTN-Qhubeka) byl 14., Königův stájový kolega z NetAppu Jan Bárta obsadil 16. místo.

Leopold König skončil desátý, průběžně mu patří osmá příčka.

„Leo odvedl dobrý výkon, na Jana byla prostřední část kopce příliš prudká, aby se udržel úplně vpředu,“ uvedl sportovní ředitel NetAppu Enrico Poitschke. König je po dnešku průběžně osmý, Bárta čtrnáctý. „V následujících dnech se pokusíme o pár míst v pořadí poskočit a kromě toho zůstává naším cílem vítězství v etapě,“ dodal Poitschke.

Vítěz dnešní etapy Zardini nastoupil necelé 4 km před cílem spolu s Novozélanďanem Baurem z Garminu, který ale po chvíli odpadl a vítěz jedné z etap na letošním závodě Kolem Trentina potvrdil, že je excelentním vrchařem. Své snažení dotáhl až do cíle a stal se novým lídrem závodu před Polákem Kwiatkowskim (OPQS) a Irem Rochem (Tinkoff-Saxo). Domácí favorit a obhájce vítězství Wiggins (Sky) skončil v etapě pátý a stejná příčka mu patří i celkově.