SuperCycling.cz

Lefevere nechápe Tafiho, že chce na Paříž-Roubaix

13. 11. 2018, 21:42

Bývalý italský profesionál Andrea Tafi před nedávnem oznámil, že by v 52 letech rád udělal velký comeback v dubnu 2019 na klasice Paříž-Roubaix, kterou v roce 1999 vyhrál. Údajně už sehnal tým, který ho zaregistruje a bude na Roubaix startovat. Boss stáje Quick-Step Patrick Lefevere jeho snahy příliš nechápe.

tenpafi

„Nedávno jsme Andreu viděli na jedné sponzorské akci a všichni jsme se ho ptali, jestli se nezbláznil. Moc tomu nerozumím,“ prozradil Lefevere.

„On se mě napůl s úsměvem a napůl vážně ptal, jestli bychom ho nechtěli vzít. Jenže u nás je těžké už tak vybrat v tom přetlaku sedm lidí na Roubaix a já nechci investovat do nějakého projektu jenom kvůli publicitě. Věřím, že Tafi najde jiný způsob,“ uvedl Lefevere.

Tafi skončil s kariérou v roce 2005. Když Roubaix v roce 1999 vyhrál, v dresu Mapei s ním jeli oba současní sportovní ředitelé Quick Stepu Wilfried Peeters a Tom Steels. Co víc, oba ho při jeho vítězství doprovodili na pódium. Peeters byl druhý a Steels třetí.

Tafi už dříve říkal, že kondici má stále perfektní, protože ročně najede 18-19 tisíc kilometrů a objíždí i amatérské závody. Drží si i váhu, ale Roubaix v 52 letech s nejlepšími profesionály je zřejmě příliš velké sousto.

„Když to přeženu, tak na Roubaix může startovat i devadesátiletý člověk. Jen nevím, jak dlouho vydrží v pelotonu. A netuším, jak dlouho tam může vydržet Andrea,“ řekl boss belgické stáje, která má na Roubaix vždy ty nejvyšší ambice.

Tafi prohlásil, že pokud se mu návrat do profipelotonu na Roubaix podaří zrealizovat, vznikne o tom dokument. A právě to je podle Lefevera hlavní důvod Tafiho snažení.

„Je za tím něco víc než jen sen jet Roubaix. Je to hodně o komerci a byznysu. Pro náš tým to zajímavé není, ale jsou tu menší týmy, pro které není Roubaix až tak důležité. A když dají Tafimu šanci, budou z toho mít publicitu. Je to jejich volba, ale u nás to v žádném případě nebude,“ prohlásil Lefevere.

Tafi již dříve oznámil, že v úvahu přichází některý z týmů, které dostanou na Roubaix 2919 divokou kartu. Letos to byly Vérandas Willems-Crelan, Direct Energie, Cofidis, Fortuneo-Samsic, Delko Marseille Provence KTM, Vital Concept a WB Aqua Protect Veranclassic.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.