SuperCycling.cz

Landu mrzí, že při Tour nedostal od Sky šanci

26. 7. 2017, 06:50

Hodně rozmrzelý byl po návratu domů do Španělska čtvrtý muž Tour de France Mikel Landa. Štvalo ho, že ve Sky musel osobní ambice stoprocentně podřídit ve prospěch lídra Chrise Frooma a sám ani v jedné etapě nedostal šanci, aby se ukázal.

landa-svrchnikkk

Mrzelo ho zejména, že nemohl dotáhnout své sólo, když nastoupil v závěru 18. etapy s cílem na Izoardu. Nakonec ztratil 12 vteřin, což ho v konečném účtování stálo umístění na pódiu, protože po poslední etapě ho od 3. Bardeta dělila pouhá vteřina.

„Vždycky jsem se snažil odvádět to nejlepší pro lídry a týmové kolegy. Ale někdy čekáte, že by se vám to aspoň trochu mohlo vrátit,“ řekl Landa v rozhovoru pro španělský deník El País.

„Když mě dojeli, mohl jsem svěsit nohy a jenom jet za nimi a nic bych neztratil. Ale šel jsem znovu dopředu a udával jsem tempo. Tak to chtěl Froome, i když to nebylo moc dobré řešení,“ mínil baskický závodník.

bamnda28

„Ve finále mi řekl, ať zvolním. A já byl po té etapě pořádně naštvaný. Obětoval jsem se bez toho, že bych taky něco získal. Tour de Froome nebyla v tu chvíli nijak v ohrožení, ale oni obětovali moje touhy. To hodně bolí,“ uvedl Landa.

V týmu Sky rozhodně patřil k držákům v klíčových etapách a odmítá, že by mezi ním a Froomem panovala nějaká nevraživost. „Brailsford to měl od začátku pod kontrolou. Nutil nás, ať mezi sebou hodně komunikujeme a nic si nenecháváme pro sebe. Mluvili jsme o všem, v tom nebyl problém,“ prozradil španělský cyklista.

„Tour je za námi, ale na rovinu říkám, že už bych v takové situaci byl znovu nerad. Je to frustrující. Nechci, aby si mě lidi pamatovali jako toho, který měl dobré nohy, ale ve finále nic nevyhrál,“ přiznal Landa, který letos jelo i Giro, kde dokázal vyhrát jednu etapu a celkově skončil 17. Byl tam však jako superdomestik pro Thomase, který nakonec odstoupil po pádu.

bandastejmem

Je velmi pravděpodobné, že 27letý Bask po této sezóně opustí řady Sky, kde působí poslední dva roky. Španělská média spekulují, že už podepsal do Movistaru. On sám zatím nic neprozradil, ale když s novináři hovořil o své budoucnosti, používal spojení jako „budoucí tým“ a „nový boss“.

Na přímý dotaz, zda zamíří do Movistaru, odpověděl Landa: „Jsou věci, které v cyklistice většinou platí. Astana byl tým s italským vlivem a logicky sázel na Italy. Sky je britský tým s britským lídrem. To je prostě realita. Ale důležitější než cokoliv je, že na mě nový boss sází a říká, že budu hodně vysoko,“ uvedl Landa, který by se měl v Movistaru dělit o role lídrů s Valverdem a Quintanou, kteří mají kontrakty i na příští sezónu.

„V týmech jsou vždy nějací dlouhodobí lídři, ale kalendář je dost široký a je na manažerovi, aby tu situaci nějak ukočíroval ke spokojenosti všech,“ dodal Landa.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.