SuperCycling.cz

Lampaert obhájil, Štybar potvrdil formu a dojel šestý

28. 3. 2018, 22:17

Tým Quick-Step Floors znovu ukázal velkou klasikářskou sílu. V závodě Dwars door Vlaanderen, který byla předehrou před nedělním Monumentem Kolem Flander, obhájil loňské vítězství Belgičan Yves Lampaert.

ibvcil

Skvělý výkon předvedl i Zdeněk Štybar, jenž byl klasifikován na 6. místě, sílu Quick-Stepu podtrhl devátou příčkou Niki Terpstra.

V závodě WorldTour, který se jel za hustého deště, zvítězil 26letý Lampaert díky odvážnému ataku z vedoucí skupiny 800 metrů před cílem. „Věděli jsme, že počasí může závodit ovlivnit, proto jsme měli dva plány. Jít na spurtu s Eliou (Vivianim) nebo udělat závod pro ostatní co nejtěžší, kdyby tam Elia nevydržel,“ líčil Lampaert.

ivsau

„Když Elia zůstal vzadu, rozhodli jsme se s Nikim a Štybym jet doraz a zkusit, kolik lidí to vydrží. V tom dešti a chladu bylo vidět, že je řada závodníků na limitu,“ říkal vítěz. Stal se prvním cyklistou v 73leté historii, který dokázal prvenství obhájit.

Štybar zaútočil ve stoupání Taaienberg na kostkách 53 km před cílem. A udělal další selekci. Ve finále jelo na čele 5 lidí. Nejdřív atakoval Mads Pedersen (Trek-Segafredo), Lampaert ten nástup pokryl a když Dána dojel, prakticky hned nastoupil.

stybynatejrtrase

Zbývající čtyři borci se po sobě koukali a Lampaert získal klíčový náskok, který udržel až do cíle. Slavil první vítězství v sezóně, pro belgický tým šlo v roce 2018 už po dvacáté prvenství.

„Musel jsem to zkusit. Dal jsem do toho zbytky sil. Tohle byla jediná šance, jak vyhrát, protože tam v té skupině byli rychlejší závodníci. Jsem opravdu šťastný, že jsem vyhrál závod nedaleko mého domova. Opět jsme ukázali sílu a dodá nám to sebevědomí před Flandry,“ dodal Lampaert.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.