SuperCycling.cz

Kwiatkowski uštval Sagana, Kreuziger na Strade Bianche pátý

27. 3. 2014, 22:01

Polský mladík Michal Kwiatkowski vletěl do letošní sezóny jako uragán. Cyklista stáje Omega Pharma-Quick Step vyhrál po triumfu na etapách Kolem Algarve i 8. ročník jednorázovky Strade Bianche známou úseky po štěrkových prašných cestách.

V závěru doslova uštval slovenského fenoména Petera Sagana z Cannondalu, když mu zhruba 500 metrů před cílem nastoupil z druhé figury a Sagan nebyl schopen zareagovat. „Je to nádherný pocit,“ rozplýval se třiadvacetiletý cyklista, který svému prvenství dlouho nemohl uvěřit. Při projetí cílem jenom nechápavě kroutil hlavou.

„Hodně mi pomohlo, že jsem den před startem poznal závěrečné kilometry závodu a ten cíl jsem měl dobře zmapovaný. Věděl jsem, že Sagan má v těch závěrech daleko víc zkušeností. Ale všiml jsem si, že na posledním kopci trochu trpí. Tak jsem to pak zkusil a možná jsem ho zaskočil,“ popisoval král závodu.

„Nečekal jsem, že bych to takhle mohl zvládnout, proto je to pro mě jedno z největších a nejemocionálnějších vítězství. Musím poděkovat mému týmu, který byl perfektní. Padesát kilometrů před cílem jsme měli vpředu pět lidí a mohli jsme rozehrát naši hru. Vyšlo to dokonale,“ rozplýval se Kwiatkowski.

sagan strade foto 2

Peter Sagan a Michal Kwiatkowski.

„Věděl jsem, že mám dobrou formu, ale s druhým místem nemůžu být úplně spokojený. Udělal jsem, co jsem mohl, útočil jsem. Jenže Kwiatkowski byl nejsilnější a po zásluze vyhrál,“ přiznal Sagan na týmovém webu.

Osvědčila se nám i volba galusek, které se pojedou na Roubaix. Byly fantastické. Roman Kreuziger, cyklista Tinkoff-Saxo

Ve skvělé formě se ukázal Roman Kreuziger a celému světu předvedl, že mu tenhle typ závodů hodně svědčí. Vždyť v klíčových chvílích nechyběl na správném místě, a když se lámal chleba, byl v první skupině. „Jsem spokojený. Byl to první závod po čtrnácti dnech a pocity byly o něco lepší, než v Ománu. Tým pracoval výborně, osvědčila se nám i volba galusek, které se pojedou na Roubaix. Byly fantastické. Ostatní týmy měly poměrně dost defektů, ale my jsme to zvládli celkem dobře,“ říkal závodník stáje Tinkoff-Saxo.

strade bianche foto 1

Prach ke Strade Bianche neodmyslitelně patří.

Za vedoucí dvojicí se držel ve čtyřčlenné skupince s dalšími esy Cancellarou, Valverdem a Cunegem. Kreuzigera mrzelo, že už se nepodařilo Sagana s Kwiatkowskim sjet. „Nechali jsme jim dost velkou díru a pak už se to nedalo sjet. Ale Kwiatkowski i Sagan jeli super a můžu jim akorát pogratulovat. My jsme si v té naší skupině řekli, že budeme všichni tahat pod poslední kopec a tam si to rozdáme na férovku. Valverde byl nejsilnější a poodskočil nám. Já si dal na ten závěr moc těžký převod a Cunego mě ještě skočil na pásce. Asi ten cíl znal o něco líp než já, ale i tak to byl pro moje sebevědomí dobrý závod i výsledek,“ dodal český cyklista.

Výsledky (197 km)

1. Michal Kwiatkowski (Pol./Omega Pharma-Quick Step) 5:20:33 hod.

2. Peter Sagan (SR/Cannondale) +19 s

3. Alejandro Valverde (Šp./Movistar) +36

4. Damiano Cunego (It./Lampre) +40

5. Roman Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) stejný čas

6. Fabian Cancellara (Švýc./Trek) +59.

Kompletní výsledky ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.