SuperCycling.cz

Kwiatkowski udržel vedení a vyhrál Tirreno

13. 3. 2018, 22:31

Polák Michal Kwiatkowski z týmu Sky vyhrál svůj největší etapový závod v kariéře. V závěrečné časovce na 10 km ještě dokázal zvýšit náskok a stal se vítězem 53. ročníku Tirreno-Adriatico. Druhého Damiana Carusa z BMC porazil o 24 vteřin, třetí příčku vybojoval díky časovce Kwiatkowského týmový kolega Geraint Thomas.

vjatostrojz

Závěrečnou časovku ovládl Australan Rohan Dennis, Zdeněk Štybar obsadil 63. místo se ztrátou 58 sekund. Celkově mu patřilo 40. místo (+18:16 min.).

Kwiatkowski byl v časovce 12. příčku a jeho největší rival Caruso skončil až 37. Nikdo nemohl čekat, že by se na 10kilometrové rovinaté časovce udělaly nějaké velké rozdíly a polský cyklista si prvenství pohlídal. Jen podtrhl výbornou formu z úvodu sezóny, v níž už vyhrál závod Kolem Algarve.

nakozekwit

„Je to moje nejdůležitější vítězství v etapovém závodě. Už jsem dvakrát vyhrál Algarve, což je krásný závod, ale není to WorldTour. Tirreno je jeden z nejtěžších etapových závodů a jsem nadšený, že jsem to dokázal. Vyhrát ho je opravdu těžké,“ řekl Kwiatkowski.

„Když jsem se před časovkou rozjížděl, začalo pršet a měl jsem docela strach, aby se na trati něco nestalo. Musel jsem jet na měkčích galuskách a být neustále ve střehu, protože tam bylo hodně zatáček. Naštěstí to dobře dopadlo,“ popisoval po časovce vítěz závodu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.