SuperCycling.cz

Kwiatkowski mi dluží pár piv, vtipkoval Sagan

19. 3. 2017, 14:10

S Polákem Michalem Kwiatkowskim prohrál Peter Sagan ve spurtu 108. ročníku Milán-San Remo snad o tři centimetry, ale dobrou náladu neztratil, i když nevyhrál. „Kwiato mi dluží pár piv,“ řekl s úsměvem po závodě.

saganjevkliduposms

Sagan celkem chápal, že když se ho v klíčovém nástupu na Poggiu chytli Kwiatkowski a Julian Alaphilippe, prakticky mu pak nestřídali, protože pak by se na 99 procent mohli se šancí na vítězství rozloučit. Takhle to nechali na Saganovi, jemuž logicky při tahání skupiny ubývaly síly, a ve spurtu ho o pár centimetrů porazil polský mistr světa z roku 2014.

sagankvjalfi

Jsem i tak spokojený. Výsledky jsou důležité, ale stejně tak důležitá je show pro fanoušky,“ přiznal majitel duhového dresu z týmu Bora-Hansgrohe. „Vím, že jsem předvedl to nejlepší, co ve mně bylo. Někdy i po 300 kilometrech prohrajete o pár centimetrů, ale to je cyklistika. A nejsilnější vždycky nevyhrávají,“ dodal Sagan.

Statistici spočítali, že v dosavadních 558 závodech na silnici byl 204x na pódiu, 92 jich vyhrál a 72x byl druhý. V sobotu rozšířil bilanci druhých míst, ale naštvaný vůbec nebyl. „Na posledních pěti kilometrech jsem odvedl spoustu práce. Oni udělali na špici každý jen jednu otoku, ale to je v téhle situaci normální. Byli odpočatější než já. I ve spurtu jsem vyvinul velkou sílu, ale už to nestačilo,“ uvedl Sagan.

jestspurtkezesanmre

Nejšťastnějším mužem závodu tak byl Michal Kwiatkowski. „Je neskutečné vyhrát tak velký a dlouhý závod s tak minimálním rozdílem. Pro mě je to navíc první vyhraný Monument, takže mám velikou radost,“ přiznal cyklista týmu Sky.

Když na Poggiu atakoval Sagan a on se za ním vydal s Alaphilippem, byl si jistý, že je to klíčový nástup. „Sagan z nás tří pracoval nejvíc. Ale my dva nebyli pod takovým tlakem. Já měl ve skupině za námi Vivianiho, Julian zase Gaviriu, takže jsme mohli být relativně v klidu,“ popisoval Kwiatkowski.

tenkjavstrof

Letos už si připsal druhé velké vítězství. Po triumfu na Strade Bianche vyhrál i Milán-San Remo, kde nepatřil mezi největší favority. „Nepadalo by mě, že v březnu budu mít dvě takhle velká vítězství. Vloni jsem měl nejhorší rok v profipelotonu, ale pořád jsem věřil, že to zlomím. Měl jsem velkou podporu od týmu a říkal jsem si, že jsem přece nemohl ztratit všechen talent. Dál jsem tvrdě pracoval a konečně přišly i výsledky,“ dodal polský závodník.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.