SuperCycling.cz

Kwiatkowski má neskutečnou formu: první v San Sebastianu

30. 7. 2017, 09:00

Michal Kwiatkowski má v červenci fantastickou formu. Poté, co byl jedním z klíčových mužů Chrise Frooma při jeho čtvrtém triumfu na Tour, vyhrál polský cyklista týmu Sky 37. ročník závodu Clásica Ciclista San Sebastian.

kwjatocopjatooo

„Kdyby tak tento červenec nikdy neskončil,“ napsal Kwiatkowski krátce po dojezdu na svůj facebookový profil pod fotku vítězným gestem. „Vůbec jsem netušil, jak na tom po Tour budu. Ale byl to mega den. Vyhrát tenhle prestižní závod před skvělými baskickými fanoušky, toho si hodně vážím,“ prohlásil polský cyklista.

Klíčový moment závodu se zrodil na posledním kopci, kde atakoval jeho stájový kolega Mikel Landa, jenž závodil na domácí půdě. Landy se v první chvíli udržel jen Tony Gallopin, pak se tam dotáhli Kwiatkowski, Bauke Mollema a král letošního Gira Tom Dumoulin.

Landa pak znovu atakoval asi 1,2 km před páskou. „To byl klíčový moment. Odvedl pro mě fantastickou práci. Věděli jsme, že když jsme v té vedoucí skupině dva, nemůžeme chtít nic jiného než vítězství. A Mikel v pravý čas atakoval, aby unavil soupeře a já tu práci dokončil,“ popsal Kwiatkowski.

„Byl to skvělý den se zaslouženým koncem. Měli jsme nad závodem kontrolu od kilometru nula až do konce,“ dodal.

Z trojice Čechů byl nejlepší 26. Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors), Roman Kreuziger (Orica-Scott) se po nachlazení v minulém týdnu potýkal v závěru závodu s křečemi a na oblíbené klasice skončil 63. Leopold König (Bora-Hansgrohe) nedokončil.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.