SuperCycling.cz

Kvůli písečné bouři a vedru v Ománu zrušili etapu

21. 2. 2015, 14:51

Pátá etapa závodu Kolem Ománu byla zrušena kvůli počasí. Písečná bouře a teploty přes 40 stupňů totiž ohrožovaly zdraví závodníků. Do konce tak už zbývá jen závěrečná etapa, která by měla skončit hromadným spurtem. A je velmi pravděpodobné, že by v ní španělský lídr Rafael Valls z Lampre-Merida prohospodařil devítivteřinový náskok.

Písečná bouře v Ománu.

Písečná bouře v Ománu.

Kvůli písečné bouři byla původně etapa zkrácena a závodníci cestovali auty k závěrečnému 30kilometrovému okruhu, který měli třikrát absolvovat. Nakonec se hovořilo jen o dvou okruzích. Mezi cyklisty se na novém místě startu začalo diskutovat, zda je za takových podmínek závod regulérní, některé týmy odmítaly jet.

tinkof boue

Nakonec se vystartovalo, ale v neutrálu praskaly některým závodníkům při brzdění ve vedru galusky a ráfky. Proto se otočili, projeli cílem a etapa byla zrušena.

„Chápu, že je to pro organizátory těžké rozhodnutí, protože jsou pyšní na svůj závod a zaslouží si ukázat hlavní město Muscat světu. Ale bezpečnost závodníků je nejdůležitější a horko udělalo opravdu ty podmínky velmi nebezpečné. Myslím, že jsme dospěli ke správnému rozhodnutí,“ prohlásil italský lídr Astany Vincenzo Nibali.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    22. 2. 2015, 08:17 (před 6 roky)

    Psali, že na slunci bylo v jednu chvíli 48 stupňů... To je docela dost...

  • Radek Pokorný
    21. 2. 2015, 23:30 (před 6 roky)

    Ve včerejším dojezdu na zelenou horu byl v záběru cyklista z pelotonu jak stojí ve stínu stromu a mocně oddechuje. Jak to? Vždyť únor patří v Ománu k nejchladnějším měsícům. Ale leží v subtropickém pásmu, průměrná únorová teplota je tam 26 stupňů. Vlivem přímořské oblasti je tam však počasí různorodé a tak měl Omán prostě smůlu na špatný den. Etapa by jinak byla docela dost atraktivní.