SuperCycling.cz

Kukrle se blýskl druhým místem ve Slovinsku

26. 8. 2018, 22:25

Michael Kurkle z týmu Elkov Author skončil v závodě druhé kategorie UCI Croatia - Slovenia na skvělém druhém místě. Vítězství vybojoval mladý srbský talent Dušan Rajovic ze stáje Adria Mobil.

kukyslovin

Úspěch královéhradecké stáje podtrhl šestým místem Alois Kaňkovský a společně tak Elkov-Author získal 40 UCI bodů.

Chorvatsko-slovinský závod se jel za deště na 181,6 km dlouhé trati, která končila čtyřmi závěrečnými okruhy o délce 20 km. Po startu si závodníci nastupovali, ale k úniku dne došlo až na 50. km, kdy se odpoutalo jedenáct jezdců včetně Jana Bárty. Tato skupina si vytvořila náskok dvou minut, který peloton kontroloval.

Ze skupiny na čele postupně odpadávali jednotliví závodníci, až zůstala poslední dvojice, kde byl Jan Bárta. V posledním kole byl však dostižen i on a začalo se bojovat o pozice. Deset kilometrů před cílem nastoupil Michael Kurkle a společně s jezdcem týmu WSA poodjeli hlavní skupině. O tři kilometry dál se přes ně doslova přehnal Srb Dušan Rajovič z domácího týmu Adria Mobil.

Jeho útok zvládl Michael zachytit a společně se drželi na čele. V cíli, do kterého přijeli s 15vteřinovým náskokem, měl však více sil Srb a na Kurkleho zůstalo 2. místo. „I to je skvělé a mám velkou radost. Chvíli jsem si myslel, že bych na tom mohl být lépe než Rajovič, ale byl bohužel lepší ve spurtu,“ řekl Kukrle.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.