SuperCycling.cz

Kritérium v Číně: vyhrál Froome, Vakoč šestý

30. 10. 2017, 14:10

Chris Froome (Sky) vyhrál exhibiční kritérium v Šanghaji, kde startovala řada zvučných jmen včetně Petra Vakoče, jenž nakonec obsadil šestou příčku.

shanghajj2

Froome slavil prvenství před Rigobertem Uránem (Cannondale-Drapac), třetí byl Warren Barguil (Sunweb). Čtvrtý byl loučící se Alberto Contador (Trek-Segafredo).

„Nebylo to lehké, protože se tu sešla řada dobrých sprinterů. Jedinou možností bylo zaútočit,“ přiznal britský lídr týmu Sky, který letos vyhrál Tour i Vueltu.

Na startu se sešla řada velkých jmen: Marcel Kittel, Alberto Contador, Michal Kwiatkowski, Edvald Boasson Hagen, Greg van Avermaet, Nicolas Roche a další.

shanghajj1

„Užili jsme si skvělého přijetí od fanoušků. Je to báječné ukončení sezóny,“ řekl Froome po závodě na 60 km pořádaném organizátory Tour de France ASO.

„Skvělý závod ve společnosti skvělých cyklistů jako Chris Froome, Marcel Kittel, Rigoberto Urán a dalších. Je příjemné vidět, jak se cyklistika v Číně stává stále populárnější,“ uvedl Petr Vakoč.

Cyklisté, kteří startovali na kritériu v Šanghaji, zůstávají v Asii ještě pár dní. V sobotu je totiž čeká již tradiční Saitama Critérium v Japonsku.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.