SuperCycling.cz

Kreuzigerův parťák Albasini urval v dešti vítězství

26. 4. 2017, 22:22

Po první etapě Kolem Romandie měl radost tým Orica-Scott, jehož lídrem na tomto závodě je Roman Kreuziger. V dešti slavil ve spurtu početné vedoucí skupiny prvenství domácí závodník Michael Albasini. Bylo to pro něj už sedmé etapové vítězství při devátém startu na Romandii.

albacobalba

„Těžím z formy, kterou jsem měl na ardenských klasikách. Není tu moc kluků, kteří tyhle závody jeli. Já tam získal výborný závodní rytmus a potřebnou rychlost,“ řekl 36letý Albasini, který vyhrál spurt 58členné vedoucí skupiny.

„Vybral jsem si kola správných soupeřů. Nejdřív jsem následoval Fellineho, pak jsem se zavěsil za Ulissiho. Posledních 300 metrů bylo technických a na mokré vozovce to chtělo nastoupit ve správný čas. Pak se snadno udělala díra,“ popsal svůj triumf Albasini.

V závěrečném stoupání útočil i Roman Kreuziger, nakonec byl klasifikován na 20. místě v čase vítěze. Další Čech Ondřej Cink (Bahrain-Merida) ztratil na 59. místě 13 sekund.

„Dojezd byl na patnáctikilometrový kopec, ale těžké byly jen čtyři kilometry. Jinak to bylo hodně hákové a nedalo se moc vymyslet,“ popsal Kreuziger. „V jednu chvíli jsem zkusil odjet, ale peloton byl natolik vyrovnaný, že jsem se vrátil zpátky,“ dodal.

„V závěru jsme to měli výborně kontrolované. Věděli jsme, že máme Albasiniho, který se těchto dojezdů nebojí a je velmi rychlý. Pro něj i pro tým je to důležité vítězství, všem to dodá více klidu. Tým funguje skvěle a můžeme se těšit na další etapy,“ přiznal Kreuziger.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.