SuperCycling.cz

Kreuziger začíná po pauze v Polsku. Už řeší i MS

4. 8. 2018, 08:00

Roman Kreuziger se po pauze vrací znovu do kolotoče závodů. Jeho posledním startem před pauzou po náročné první části sezóny bylo mistrovství republiky, dnes se postaví s týmem Mitchelton-Scott na start 75. ročníku závodu Kolem Polska.

jedekopcer

„Cítím se dobře a mám zase chuť závodit. Beru to jako závod, kde se budu pozvolna rozjíždět a zkusil bych nějakou etapu,“ řekl Kreuziger. „Vrcholem další části sezóny je pro mě mistrovství světa v Rakousku. Chci to ladit směrem k němu a rozjíždět se, i když zbývá ještě relativně dost času,“ zmínil událost, kde by měl být lídrem české reprezentace, protože letos je to trať vyloženě pro vrchaře.

I při soustředění v Livignu, kde mu dělal společnost mj. Zdeněk Štybar a v závěru i Josef Černý, šampionát v Innsbrucku společně řešili. „Bavili jsme se o nějakých věcech, jak by tým mohl fungovat. Při zpáteční cestě se kluci v Innsbrucku zastavili a projeli si trať,“ prozradil Kreuziger, jenž už byl v Innsbrucku na trati MS dříve.

kromcovijjj

Po domácím šampionátu, který pořádala jeho manželka Michaela, si dal 9 dní pauzu bez kola. „Potřeboval jsem nabrat fyzickou i mentální sílu, protože první část sezóny byla hodně intenzivní. Pak jsem začal volněji trénovat a přesunul jsem se do Livigna. Sešla se tam dobrá parta závodníků včetně řady mých bývalých týmových kolegů. Kromě českých kluků tam byli Viviani, Capecchi, Trentin nebo Gasparotto, s nímž jsem objel spoustu tréninkových kilometrů. Se Štybym jsme si zase dvakrát vyjeli Stelvio,“ popsal Kreuziger. „Jezdil jsem hodně v kopcích, ale bez větších intenzit,“ dodal.

V závodě Kolem Polska se z Čechů představí i Michal Schlegel v dresu CCC a ve startovní listině je řada zajímavých jmen, např. Kwiatkowski, S. Yates, Boasson Hagen, Aru, Costa, Greipel a další.

Startovní listinu najdete ZDE, oficiální web závodu ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.