SuperCycling.cz

Kreuziger začíná na Ruta del Sol, Štybar jede Algarve

15. 2. 2016, 21:11

Po měsíci tréninku na Kanárských ostrovech vstupuje Roman Kreuziger do sezóny 2016. S Polákem Rafalem Majkou bude lídrem týmu Tinkoff na 62. ročníku etapového závodu Ruta del Sol ve Španělsku, který startuje ve středu.

roman-horni-ruta

První etapový závod sezóny jede i Zdeněk Štybar v dresu Etixx-Quick Step, který se představí v Portugalsku na Kolem Algarve. Štybar už jel koncem ledna čtyři jednorázovky na Mallorce, na Trofeo Pollenca byl třetí.

V Portugalsku bude v akci hned několik Čechů. V sestavě Bora-Argon 18 nechybí Jan Bárta a za polskou druhodivizní formaci VERVA ActiveJet startuje Karel Hník. V Andalusii bude vedle Kreuzigera reprezentovat české barvy i  Jan Hirt (CCC Sprandi).

Jak už bylo řečeno, Tinkoff postavil ve svém prvním startu sezóny v Evropě tým na Majkovi s Kreuzigerem. I kvůli tomu, že v programu jsou dvě etapy s dojezdem na kopec a také osmnáctikilometrová časovka. Spolu s nimi startují v barvách Tinkoff ještě Daniele Bennati, Manuele Boaro, Oscar Gatto, Nikolaj Trusov a Jay McCarthy.

ruta tunk

„Cítím dobrou formu a věřím, že uvidím výsledky tvrdé práce v zimě,“ uvedl Kreuziger. „Na druhou stranu je to můj první start v sezóně, takže je těžké odhadovat, na co konkrétně mám, ale věřím si. Na Kanárských ostrovech jsem denně tvrdě trénoval a teď už se těším na závody,“ přiznal český cyklista, který na Ruta del Sol jede poprvé v kariéře, stejně jako Majka.

„Roman i Rafal jsou ve velmi dobré formě a mají šanci na dobrý výsledek v celkovém pořadí. Oba jdou do závodů z tréninkových kempů: Majka byl v Sierra Nevadě, Kreuziger na Kanárských ostrovech,“ prozradil sportovní ředitel Tinkoff Bruno Cenghialta.

Zdeněk Štybar jede v barvách Etixx-Quick Step 42. ročníku Kolem Algarve. Závod má podobně jako Andalusie dvě etapy s cílem na kopci a časovku, která měří 18 km. „Je to závod, který cyklistu prověří ze všech stran. Je to pořád nahoru, dolů a považuji to za ideální přípravu na klasiky,“ uvedl sportovní ředitel Etixxu Tom Steels.

stybys k algor

Sestava Etixx-Quixk Step je následující: Zdeněk Štybar, Tom Boonen, Marcel Kittel, Tony Martin, Yves Lampaert, Fabio Sabatini, Niki Terpstra a Julien Vermote.

Startovní listina Ruta del Sol ZDE, přehled etap ZDE.

Startovní listinu Kolem Algarve najdete ZDE, přehled etap ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.