SuperCycling.cz

Kreuziger, Turek a Schlegel jdou do akce

30. 1. 2018, 22:18

Hned tři čeští cyklisté absolvují od středy premiéru na etapovém závodě v sezóně 2018. Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott), Daniel Turek (Israel Cycling Academy) a Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice) se představí na 69. ročníku závodu Kolem Valencie, jehož vítěz bude korunován v neděli.

romankvalencii

„Tým na nás nevyvíjí žádný tlak. Chtějí, abychom se v první řadě dobře rozjeli. Se mnou jedou Yatesové, Albasini, Mezgec, Bewley, Trentin se vrací po zranění,“ řekl Kreuziger.

„Ale pokud bude někdo při chuti, určitě to zkusí na nějaký výsledek. Když se chytne začátek sezóny, většinou to pak běží dobře i dál. Je tam týmová časovka, jeden těžký dojezd na kopec a moc se na to těším. Doufám, že nám bude přát počasí,“ dodal Kreuziger.

romansefoti

Má za sebou několik tréninkových bloků a s přípravou je maximálně spokojen. „Všechno šlo podle plánu a snad to bude vidět i na závodech. Oproti loňsku byla výhoda, že jsem neonemocněl a doufám, že to tak zůstane i po úvodních závodech,“ přál si český cyklista australské stáje.

Závodní premiéru v novém roce si odbude i Michal Schlegel z CCC, který by měl být vzhledem ke svým vrchařským kvalitám jedním z lídrů polského týmu.

Ten neponechal nic náhodě. „Během kempu v Calpe jsme hodně trénovali v místech, kudy povede závod. Projeli jsme klíčové pasáže důležitých etap i trasu týmové časovky do Calpe, takže by nás nic nemělo překvapit,“ prohlásil sportovní ředitel CCC Piotr Wadecki.

„V zimě jsme věnovali hodně prostoru posedu na časovkářských kolech, testovali jsme to na velodromu i ve větrném tunelu. Věřím, že se z toho budeme v prvním závodě profitovat,“ dodal.

Dan Turek zahajuje tímto etapákem boj o místo v sestavě na Giro, kde bude Israel Cycling Academy startovat na divokou kartu. Dan už má za sebou čtyři jednorázovky na Mallorce, v té druhé, Trofeo Serra de Tramuntana, skončil šestnáctý.

verdenacii

Jedním z velkých favoritů závodu Volta a la Comunitat Valenciana je domácí borec Alejandro Valverde z Movistaru, který Valencii už dvakrát vyhrál. Velké ambice na celkové vítězství si dělá i Wout Poels, který bude lídrem Sky. Z celkového vítězství se na tomto závodě radoval před dvěma lety.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.