SuperCycling.cz

Kreuziger pomohl Yatesovi vyhrát královskou etapu

11. 3. 2018, 08:36

Roman Kreuziger byl jedním z velkých hrdinů královské etapy 76. ročníku Paříž-Nice. Skvělým výkonem pomohl lídrovi týmu Mitchelton-Scott Simonu Yatesovi k vítězství a posunu do čela závodu.

SetWidth680-romanhorniniiii

Kreuziger si ve vedoucí skupině vlezl v závěrečném stoupání asi 6,5 km před cílem na čelo a rozjel takové tempo, že řada favoritů začala odpadávat. Včetně ve žlutém dresu lídra jedoucího Luise Leona Sáncheze z Astany, jenž skončil až 26. a v pořadí propadl o 16 míst.

Yates jel perfektně schovaný za Kreuzigerem, byl plný sil a 4,3 km před cílem vypálil sám. Chytil jsem ho jen Ion Izagirre (Bahrain Merida), aby posléze odpáral i Španěla. Toho dojel ještě Dylan Teuns z BMC, který nakonec urval druhé místo, Izagirre byl třetí. Oba ztratili osm vteřin.

Kreuziger projel cílem na 14. pozici se ztrátou 1:36 min. a před poslední etapou je průběžně 13. „Simon se cítil skvěle, jel jsem mu tempo. Chtěli jsme to zkusit, on to pak skvěle využil. Doufali jsme, že se povede etapa, ale že bude i ve žlutém, to je super,“ uvedl Kreuziger.

jejtsjejde

„Bylo by skvělé to udržet, ale ještě nás čeká jeden těžký den. Paříž-Nice je velký závod a byl by to velký úspěch pro celý tým i pro Simona. Když bych na jeho celkovém vítězství mohl mít zásluhu, tak by mě to hodně potěšilo,“ řekl Roman.

Jeho práci, stejně jako ostatních kolegů, si Yates hodně pochvaloval. „Od začátku to byla složitá etapa, ale týmoví kolegové mi hodně pomohli a díky nim jsem měl ke konci dost sil. S Romanem jsme se rozhodli za to vzít a mně se povedlo ujet,“ líčil si Yates.

Etapu provázelo nepříznivé počasí, ale Brit se s tím dokázal popasovat výborně. „V dešti asi nikdo z nás rád nezávodí, ale já si to nepřipouštěl. Chce to být více ve střehu, ale kluci mě skvěle chránili, takže jsem nemusel plýtvat energií a soustředil jsem se na ten závěr. Jsem moc šťastný, jak to vyšlo, protože je to moje první etapové vítězství na velkém kopci,“ dodal britský lídr.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.