SuperCycling.cz

Kreuziger osmý na Valencii. Vítězství slaví Valverde

4. 2. 2018, 20:08

Roman Kreuziger začal rok 2018 výborně. Ve svém prvním startu v nové sezóně, závodě Kolem Valencie, obsadil osmé místo. Jeho stájový kolega z Mitchelton-Scott Adam Yates skončil čtvrtý. 

romannahoruvalenci

Vítězství vybojoval Alejandro Valverde z Movistaru, za ním skončila dvojice jezdců Astany Luis Leon Sánchez a Jakob Fuglsang. Další z Čechů Daniel Turek (Israel Cycling Academy) obsadil 58. místo se ztrátou 10:41 min. na Valverdeho, Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice) závěrečnou nedělní etapu nedokončil.

Kreuzigera na konečnou osmou příčku katapultovalo stejné umístění v sobotní těžké etapě, kterou vyhrál Valverde před A. Yatesem.

balaatop3

„Z pohledu týmového výkonu můžeme být spokojeni. Máme dvě druhá místa v etapách, čtvrtého a osmého v celkovém pořadí,“ řekl Kreuziger. „Jediné minus je, že se nám zranil Sam Bewley, který má naštíplou kost v předloktí, ale za deset dnů by snad měl být zpátky na kole,“ dodal český cyklista.

„Poslední dva dny bylo opravdu chladno, ale celkově to byly kvalitní závodní kilometry do nohou,“ hodnotil Kreuziger, který se vrací na skok domů a už v pátek letí znovu do Španělska na závod Kolem Murcie.

Valverde v závodě vyhrál dvě etapy a ukázal, že je hned na začátku sezóny po dlouhé pauze zaviněné zraněním z loňské Tour ve skvělé formě. Valencii vyhrál už potřetí po triumfech z let 2004 a 2007. Celkově má nyní na kontě 111 profesionálních vítězství.

baasijede23

„Je to velká satisfakce po tom všem, co jsem v minulých sedmi měsících prožil. Čekala mě těžká cesta k návratu, ale zvládl jsem to díky trpělivosti a tvrdé práci,“ přiznal lídr Movistaru přezdívaný Bala.

„Obrovský dík patří týmu. Kluci byli celý týden fenomenální. Bál jsem se trochu, jak bude reagovat moje koleno, ale všechno bylo v pořádku. Často nám tu pršelo, bylo chladno, ale zvládl jsem celý závod bez problémů, což mě těší,“ dodal Valverde, jehož dalším startem bude „domácí“ závod Kolem Murcie, následně Clásica de Almería a Abu Dhabi Tour.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.