SuperCycling.cz

Kreuziger osmý na Lutychu. Po sólu slavil Jungels

22. 4. 2018, 20:56

Roman Kreuziger ukázal formu i v poslední ardenské klasice. Po druhém místu z Amstelu a čtvrté příčce z Valonského šípu skončil na 104. ročníku klasikářského Monumentu Lutych-Bastogne-Lutych osmý. Vítězství vybojoval Lucemburčan Bob Jungels z Quick-Step Floors.

jubglspungls

Ten atakoval ve sjezdu asi 18 km před cílem a nikdo se na něj nedokázal dotáhnout. Po skvělé stíhačce slavil úřadující lucemburský mistr největší vítězství dosavadní kariéry.

„Upřímně říkám, že jsem moc nepočítal, že by to vyšlo. Na jednu stranu jsem musel šlapat na maximum, ale nemohl jsem to úplně přepálit, abych vydržel se silami, protože tam ještě byly kopce,“ řekl Jungels.

„Pořád jsem se bál, že mě v samém závěru dostihnou. Poslední kilometr byl snad nejdelší v mém životě. Ve vítězství jsem věřil až ve chvíli, kdy jsem projel poslední zatáčku. Ne dřív,“ prozradil.

junglsstrofkou

Do závodu šel s cílem co nejvíce pomoci lídrovi Quick-Stepu Julianu Alaphilippovi. „Já se snažil jen jet co nejlíp, abych tam v závěru byl a držel si nějakou slušnou pozici. A v danou chvíli jsem se cítil dobře, tak jsem něco zkusil,“ popisoval svůj atak. „Vyhrál jsem nejkrásnější jednodenní závod. Měl jsem tady spoustu fanoušků, takže je to pro mě veliký den,“ jásal Jungels.

104. ročník nejstaršího Monumentu ovládl s náskokem 37 sekund před Kanaďanem Michaelem Woodsem a Francouzem Romainem Bardetem. Kreuzigerovu skupinu přivezl do cíle na čtvrtém místě Jungelsův kolega z týmu Quick-Step Julian Alaphilippe, vítěz Valonského šípu. Dojeli se ztrátou 39 sekund.

Český cyklista stáje Mitchelton-Scott zakončil velmi dobrým způsobem ardenský týden. „Můžu udělat tlustou čáru za ardenskými klasikami, které byly jedny z nejpovedenějších za celou dobu, co jsem u profíků. Ve všech třech jsem byl do osmého místa: jednou na pódiu, jednou mi to těsně uteklo,“ hodnotil.

romlut

„V posledních 10 kilometrech jsem si hlídal hlavně Valverdeho a Alaphilippa. Bohužel začali odjíždět jiní a asi byla chyba, že jsem po nich nešel. Ale po závodě to vypadá všechno jednoduše, prostě to takhle dopadlo,“ líčil Kreuziger.

„Z celkového pohledu určitě nemůžu být zklamaný. Kondice je hodně dobrá a můžu se těšit na další závody, které oznámím poměrně brzy,“ pravil mnohoznačně Kreuziger, u něhož stále není zřejmé, jestli v dresu australské stáje pojede na Giro nebo až Tour.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.