SuperCycling.cz

Kreuziger má fazónu: čtvrtý na Valonském šípu!

18. 4. 2018, 22:39

Roman Kreuziger má na ardenských klasikách famózní formu. Po druhém místě na Amstelu obsadil dnes výbornou čtvrtou příčku na 82. ročníku Valonského šípu. V cíli na stěně Mur de Huy slavil vítězství Julian Alaphilippe z Quick-Step Floors.

romvalhor

Francouzský cyklista se dočkal vytouženého vítězství po dvou druhých místech z let 2015 a 2016. V dojezdu za sebou nechal španělského fenoména závodu Alejandra Valverdeho, který Valonský šíp vyhrál už pětkrát, přičemž ovládl předchozí čtyři ročníky.

alafinisuje23

Třetí příčku obsadil Belgičan Jelle Vanendert z Lotto Soudal, hned za ním finišoval Kreuziger. „Ten kopec mi úplně nesedí. Jel jsem v háku Alaphilippa, ale o pódium jsem těsně přišel. To mě mrzí, na druhou stranu je to můj nejlepší výsledek tady,“ prohlásil cyklista stáje Mitchelton-Scott.

Výsledkem si jen potvrdil, že forma je před jeho oblíbeným Lutychem excelentní. „Směrem k neděli jsou ty dva poslední výsledky dobré. Můžu být klidný. Forma je a rád bych ji prodal na Lutychu,“ vyhlíží už jeden ze svých nejoblíbenějších závodů.

Alaphilippe byl v samém závěru prudké stěny nejsilnější. Cílem projel sám s náskokem pár metrů před Valverdem. „Jsem moc rád, že to konečně vyšlo,“ jásal v cíli francouzský závodník.

alastrofejii

„Cítil jsem se dobře. Věděl jsem, že musím zůstat klidný a v pravý čas jsem zaútočil,“ líčil Alaphilippe. „Teď si užívám vítězství a od zítřka začnu myslet na Lutych, který mi taky vyhovuje. Už při svém debutu v roce 2015 jsem tam byl na pódiu a doufám, že mě další dobrý výsledek čeká,“ dodal Alaphilippe, jenž se stal prvním Francouzem, který vyhrál Valonský šíp od triumfu Laurenta Jalaberta v roce 1997.

Valverde vzal druhé místo v pohodě. „Alaphilippe byl prostě lepší. Zaútočil dost brzy, já to sjel, ale v samém závěru mi síla, kterou jsem použil na jeho dojetí, chyběla. Je jasné, že mě každý chtěl porazit, ale já jsem spokojen, protože jsem tam nechal všechno, co jsem mohl,“ uvedl Valverde.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.