SuperCycling.cz

Kreuziger jede Baskicko pro Contadora

4. 4. 2016, 06:15

Roman Kreuziger se dnes postaví na start úvodní etapy závodu Kolem Baskicka, který pojede počtvrté v kariéře. Český cyklista jde tentokrát do závodu s jediným cílem: dát osobní ambice stranou a pomoci lídrovi týmu Tinkoff Alberto Contadorovi k celkovému vítězství.

roman-s-albertem-na-basko

„Alberto má skvělou formu. Rádi bychom se pokusili o celkové vítězství, i když je tady super konkurence. K tomu, aby se to podařilo, se musíme všichni obětovat, s čímž nemá nikdo z nás problém,“ řekl Kreuziger.

Na závodě se s Contadorem sejdou v roce 2016 poprvé, oba by pak měli být klíčovými muži stáje Tinkoff v červenci na Tour de France. „Je dobré se před Tour aspoň na jednom etapáku vidět. My se za ty roky známe hodně dobře a Alberto ví, co ode mě může čekat. Proto není důvod, abych s ním jel před Tour řadu závodů. Tady si můžeme nějaké věci zkusit a věřím, že to bude fungovat dobře,“ uvedl Kreuziger.

Závod bere i jako test formy před ardenskými klasikami. „Věřím, že se dobře rozjedu a odvedu stoprocentní práci pro Alberta. Doufám, že na tom budu dobře směrem ke klasikám, které jsou pro mě prvním vrcholem sezóny,“ dodal český cyklista.

jalbe

Contador vyhrál Baskicko už třikrát (2008, 2009, 2014) a rád by se pokusil o čtvrtý triumf. „Je to závod, který mám opravdu rád a vždycky se mi na něm daří,“ prohlásil Contador. „Uvidíme, jak na tom budu po Katalánsku. Snažil jsem se trochu odpočívat, ale doufám, že ukážu dobrou formu,“ dodal španělský cyklista, jenž si dá po Baskicku skoro dvouměsíční závodní pauzu a bude se chystat směrem k Tour de France.

Startovní listinu najdete ZDE, přehled etap ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.