SuperCycling.cz

Kreuziger je po pádu v pořádku, Lutych pojede

26. 4. 2019, 06:38

Roman Kreuziger vyvázl z pádu na Valonském šípu s odřeninami a potlučeným ramenem, včerejší vyšetření v nemocnici naštěstí vyvrátila hrozbu nějaké zlomeniny. Roman je bojovník a věří, že bude v neděli stát v dresu Dimension Data na startu oblíbeného Lutychu, kde už byl pětkrát v top 10.

krizzzzzz

„Příprava sice není ideální, ale snad to bude v pohodě. Ve čtvrtek jsem byl místo vyjížďky na kole jen na procházce, ale v pátek už bych chtěl s týmem projet posledních 80 kilometrů Lutychu. Doufám, že se to bude den ode dne lepšit a v neděli budu schopen bojovat o přední umístění,“ řekl Roman.

Ve středečním závodě, kde obhájil prvenství Julian Alaphilippe, spadl zhruba 30 km před cílem. „Pády prostě k cyklistice patří a tentokrát jsem s tím nemohl nic dělat. Ve velké rychlosti jsme projížděli zatáčku a silný vítr mi přizvedl přední kolo. Neměl jsem šanci to kontrolovat a šel jsem poměrně rychle přes rameno na zem,“ popisoval Kreuziger.

Hned poté odjel na první vyšetření do nemocnice. „Absolvoval jsem rentgeny, měli jsme strach, aby nebyla zlomená lopatka. To se naštěstí nepotvrdilo a ani čtvrteční vyšetření na sono neodhalilo nic vážného. Záda mám hodně dobitá, ale rány nejsou moc hluboké a otoky splaskávají. Pár dní si asi protrpím, ale jsem optimista a věřím, že to v neděli bude dobré,“ dodal Roman.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.