SuperCycling.cz

Kreuziger doufá, že mu oblíbený Lutych sedne

22. 4. 2017, 07:51

Ardenské klasiky roku 2017 končí. Tou poslední do mozaiky je čtvrtý monument sezóny: po San Remu, Flandrech a Roubaix přichází 103. ročník klasiky Lutych-Bastogne-Lutych. I s dvěma Čechy na startu. Roman Kreuziger (Orica-Scott) i Petr Vakoč (Quick-Step Floors) mají oba šanci na dobré umístění a do závodu rozhodně nejdou bez ambic.

romanklijez

Kreuziger bude navzdory následkům pádu z Amstelu, po němž má naražená žebra a hrudník, jedním z lídrů australské stáje. „Vyloženého lídra sice stanoveného nemáme, ale jsme opravdu silný tým. Je tu Albasini, který je poslední dvě klasiky výborně, přijedou Yatesové, máme tady vítěze Lutychu z roku 2014 Gerranse, jsem tu já. Možností je řada,“ prozradil Kreuziger.

„Samozřejmě nikdo neví, jak to bude vypadat třeba po 220 kilometrech, ale máme na tolik silný tým, že se nebudeme bát udělat závod a jet aktivně. Když bude šance skočit třeba do úniku, klidně tam půjdu i já,“ přiznal Kreuziger, který jede Lutych už poosmé. V posledních třech letech byl vždy v top 7, jeho nejlepším výsledkem je 4. místo z roku 2011.

romancopoman

V pátek už byl se svým týmem na trati. „Je trochu pozměněná mezi 100. a 70. kilometrem před cílem. Objeli jsme celkem asi 95 kilometrů. Finále je stejné, nejsou tam ani ty kostky jako vloni. Trať se mi líbí,“ prohlásil Kreuziger.

A jak je na tom zdravotně? „Žebra ani hrudník pom tom pádu ještě moc v pohodě nejsou, ale v neděli ty myšlenky půjdou stranou a budu maximálně koncentrovaný na závod, který je pro mě vždycky hodně důležitý.“

Belgický tým Quick-Step Floors jde do jedné z nejtěžších klasik roku dlouhé 258 km s téměř 5000 nastoupanými metry s hlavním lídrem Danem Martinem, vítězem závodu z roku 2013.

liezprofil

„A zase bych rád skončil co nejlépe,“ říká irský cyklista, který ve středu skončil druhý na Valonském šípu. „Ale Lutych je úplně jiný, daleko těžší. Vyhovuje mi víc a doufám, že budu mít dobré nohy,“ dodal Dan Martin.

Spolu s ním v dresu belgického týmu pojedou Petr Vakoč, Gianluca Brambilla, Eros Capecchi, David De La Cruz, Laurens De Plus, Dries Devenyns a Enric Mas. Vakoče připravil defekt o dobrý výsledek na Amstelu a na Lutychu by měl být jedním z tahounů Quick Stepu.

bavvavava

Alejandro Vavlerde je největším favoritem na vítězství.

Kde hledat největší favority? Vzhledem k aktuální formě je to určitě Alejandro Valverde (Movistar), čerstvý vítěz Valonského šípu. „Lutych je můj oblíbený závod, třikrát jsem ho vyhrál. Jsem opravdu ve skvělé formě a uvidíme, na co to bude v neděli stačit,“ uvedl španělský lídr Movistaru.

Dalšími adepty na čelní umístění jsou Michal Kwiatkowski (Sky), Dan Martin, Rigoberto Urán (Cannondale-Drapac), řada lidí z Oriky a mnozí další. Jen pro zajímavost, na vítězství Romana Kreuzigera vypsala sázková kancelář bwin kurz 41:1.

Startovní listinu najdete ZDE. Další informace: oficiální web, facebook závodu, twitter, instagram. Přímý přenos vysílá ČT Sport i Eurosport.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.