SuperCycling.cz

Kreuziger bude v Abú Zabí pomáhat Simonu Yatesovi

20. 2. 2018, 22:08

Roman Kreuziger absolvuje od středy druhý etapový závod sezóny. Spolu se svým týmem Mitchelton-Scott se jako jediný Čech představí na 4. ročníku závodu Kolem Abú Zabí. Ten letos vyvrcholí královskou etapou v neděli.

romcahornikdhabi

„Do programu přidali předposlední den časovku na 12 kilometrů a závod nebude končit tradiční etapou s cílem na závodním okruhu Yas Marina, ale jede se etapa s cílem na kopci,“ řekl Kreuziger.

„My chceme bojovat o vítězství v rovinatých etapách, na které máme Caleba Ewana a v celkovém pořadí je naším cílem, aby byl Simon Yates na pódiu. Jsme tam jen dva vrchaři, tak se budeme snažit být vpředu oba, abychom si pomohli,“ řekl Kreuziger s tím, že za hlavního favorita považuje Alejandra Valverdeho z Movistaru.

S částí týmu absolvoval v uplynulých dnech kratší soustředění ve španělském Tabernas. „Byli jsme rozděleni na skupiny vrchařů, klasikářů a sprinterů. Každý potřeboval specifické tréninky. Absolvovali jsme i nějaké testy na časovkářském kole,“ prozradil český cyklista.

sprinteidhabi

Kromě favorizovaného Alejandra Valverdeho nebude na startu chybět obhájce prvenství Rui Costa (UAE Team Emirates). Vzhledem k časovce a poslední těžké etapě s cílem na kopci je velkým favoritem Tom Dumoulin (Team Sunweb).

Zajímavé budou i souboje sprinterů. Kromě výše zmíněného Caleba Ewana startují i André Greipel, Marcel Kittel, Alexander Kristoff, Elia Viviani, Mark Cavendish nebo Danny van Poppel.

Startovní listinu najdete ZDE. Přehled etap ZDE.

Oficiální web závodu, Facebook, Twitter, Instagram.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.