SuperCycling.cz

Kreuziger a Turek závodí v Coloradu

17. 8. 2015, 13:55

Dva čeští cyklisté, Roman Kreuziger z Tinkoff-Saxo a Daniel Turek z Cycling Academy, startují ode dneška na etapovém závodě kategorie 2.HC USA Pro Challenge v Coloradu.

roman-utah-1

Kreuziger bude kapitánem ruského týmu, ovšem za lídry označuje stáj Dána Chrise Ankera Sörensena a Rusa Ivana Rovného. „Chris Anker bude náš hlavní lídr a Ivan druhý za ním. Roman má spoustu zkušeností, proto mu je svěřena důležitá role kapitána. Víme, že má za sebou dlouhou sezónu a myslím, že to spíš zkusí v nějaké etapě,“ uvedl sportovní ředitel týmu Tinkoff-Saxo Lars Michaelsen.

Spolu s Kreuzigerem, Sörensenem a Rovným startují ještě Bruno Pires, Jesus Hernandez, Edward Beltran a rakouský stážista Felix Grossschartner.

USA Pro Challenge je závod pro vrchaře, skoro celou dobu se cyklisté pohybují ve vysoké nadmořské výšce nad 2000 metrů. Navíc se všichni musí vypořádat s osmihodinovým časovým posunem. „I proto jsme do Colorada cestovali s týdenním předstihem. Každý se s tím vyrovnává jinak, ale doba na aklimatizaci byla dostatečná,“ přiznal Michelsen.

Na závodníky čeká celkem 7 etap o celkové délce 974 kilometrů včetně časovky jednotlivců na 14 km (5. etapa). Hned druhá etapa má cíl na kopci v nadmořské výšce 3400 metrů.

Kreuziger naposledy závodil 2. srpna v San Sebastianu, pak absolvoval týdenní tréninkový kemp v Livignu. Pořádně netuší, jak se bude při samotném závodě cítit. „Ještě uvidíme, jestli zkusím nějakou etapu, nebo mi to vyjde na celkové pořadí. Už druhý den je dojezd na kopec, tak pak asi budu moudřejší, jak na tom jsem. Každopádně budeme mít dobrý tým a věřím, že to z naší strany bude vydařený závod,“ přiznal český kapitán Tinkoff-Saxo.

Druhý český zástupce Daniel Turek bude určitě chtít potvrdit pověst specialisty na úniky a pokusí se o úspěch v některé z etap. 

Ve startovní listině chybí vítěz posledních dvou ročníků Tejay van Garderen, který jede Vueltu, stáj BMC bude tudíž v Coloradu spoléhat hlavně na Rohana Dennise. Ten by měl být jedním z největších favoritů. I proto, že řada velkých jmen chybí.

Startovní listinu najdete ZDE. Oficiální web závodu ZDE.

Přenosy budou k vidění denně cca od 22.00 našeho času na Eurosportu 2.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.