SuperCycling.cz

Královská etapa pro Yatese, Kreuziger šestnáctý

29. 4. 2017, 20:08

Britský týmový kolega Romana Kreuzigera Simon Yates vyhrál královskou etapu závodu Kolem Romandie a oblékl po ní dres lídra. Český cyklista, který byl lídrem č. 1 stáje Orica-Scott, obsadil 16. místo se ztrátou 52 sekund.

jejstytitulke

Yates před závodem řekl, že bude pomáhat Kreuzigerovi k co nejlepšímu výsledku v celkovém pořadí, ale byl to právě mladý Brit, kdo dnes zaútočil 15 km před cílem v Leysinu.

„Původní plán byl, že jsem měl v předposledním kopci nastoupit já, ale s Yatesem jsme se během závodu dohodli, že to zkusí on,“ prozradil Kreuziger.

Jako první atakoval ze skupiny favoritů Ilnur Zakarin (Kaťuša), zanedlouho vyrazil Yates. Přehnal se kolem skupinky z úniku a jeho tempo vydržel jen Emanuel Buchmann (Bora-Hansgrohe). Za nimi se vydal Richie Porte (BMC) a čtyři kilometry před cílem vedoucí dvojici dostihl.

Australan byl hodně při chuti a většinou se staral o tempo, které nevydržel Buchmann. Yates taky občas střídal, ale většinou se vezl v háku. A v cíli měl více sil, Porteho v souboji vedoucí dvojice přespurtoval.

jejsty89

„Na posledním kilometru jsem se snažil jet za Richiem, což mě zachránilo, protože foukal poměrně silný vítr. Jsem opravdu šťastný, že se mi přes něj podařilo dostat a vyhrát,“ uvedl Yates.

Skupina favoritů, v níž se nakonec neudržel Chris Froome, přijela do cíle se ztrátou 52 vteřin. Byl tam i 16. Roman Kreuziger. Ondřej Cink ztratil na 84. místě 14:43 min., ale lídr jeho týmu Bahrain-Merida Ion Izagirre dorazil s favority a průběžně mu patří 7. místo. Yates vede o 19 vteřin před Portem.

Zítra závod končí časovkou v Lausanne na 18,3 km. „Bude to velká bitva. Časovka není úplně moje specialita, ale budu bojovat a zkusím vedení udržet,“ dodal britský lídr.

nah

 „Pro náš tým etapa dopadla velmi dobře. Vyhrál Simon, kterému vyšel ten únik. Já do posledního kopce najel hodně vzadu, skoro celý jsem to sjížděl a s Fellinem jsme až dva kilometry před cílem dojeli do té skupiny. Bylo to celkem na hraně, ale naštěstí jsem neztratil moc času a je pořád šance na nějaký solidní výsledek. Časovku se budu snažit zajet co nejlíp, nechám tam všechno,“ řekl Roman Kreuziger.

A jak vidí šance svého britského kolegy? „Bude to náročné, 19 vteřin na Porteho není moc, i když je ta časovka poměrně těžká. Ale máme ještě další tři lidi včetně mě v top 20 a všichni se budeme rvát o co nejlepší výsledek,“ dodal Kreuziger, jenž je průběžně 15. s mankem 1:10 min.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.