SuperCycling.cz

Kolem Švýcarska: Juul-Jensen slavil, Kreuziger je unaven

13. 6. 2018, 07:25

Čtvrtou etapu závodu Kolem Švýcarska vyhrál z úniku Dán Chris Juul-Jensen. Jeho český stájový kolega z týmu Mitchelton-Scott Roman Kreuziger ztratil na 86. místě přes 3 minuty. 

tenjulvyhravaa

„Skvělá práce, gratuluju, vyšel z Gira dobře,“ pochválil dánského parťáka Roman.

Sám byl ale hodně zklamán. Na oblíbeném závodě mu to nejede tak, jak by si představoval. „Jsem prázdný, jaro bylo opravdu mimořádně náročné. Poradíme se se sportovním ředitelem, jak dál. Teď si potřebuju hlavně odpočinout a dobře se připravit na další fázi sezóny, kterou už mám víceméně rozplánovanou. Chuť i motivaci mám, ale musím orazit a načerpat síly,“ přiznal Kreuziger.

Juul-Jensen se nejlépe dokázal popasovat s nepříjemným deštivým počasím. V úniku 6členné skupiny strávil skoro celou etapu. V závěru zkoušeli jeden druhému nastupovat.

Nejdřív atakoval Francouz Peters z AG2R, který měl na Dána náskok kolem 20 vteřin. Vypadalo to, že si Francouz dojede pro vítězství. Ale dánský univerzál to nevzdal, Peterse dojel a nakonec mu sám nastoupil.

ulspeteresem

V závěru to byl velký boj, ale před hlavním polem udržel při dojezdu na ranveji letiště v Gstaadu náskok pár metrů a po 189 km slavil jedno z největších vítězství kariéry.

„Jsem nadšený, protože jsem nečekal, že by zrovna dnes ten únik dojel do cíle. Ale když jsme pod kopcem v závěru měli dvě minuty, říkal jsem si, že by to mohlo těsně vyjít,“ přiznal 28letý závodník.

uklulullll

„I po Giru cítím hodně dobrou formu, ale poslední tři kilometry byly hodně dlouhé. Jsem opravdu šťastný, co se mi podařilo,“ prozradil dánský univerzál, jehož úkolem při etapových závodech bývá spíš pomoc lídrům, než aby jezdil sám na sebe.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.