SuperCycling.cz

Kolem Algarve: Štybar pátý, vyhrál jeho kolega Meersman

18. 2. 2015, 18:39

Zdeněk Štybar obsadil výborné páté místo v hromadném dojezdu první etapy závodu Kolem Algarve v Portugalsku. Jeho stáj Etixx-Quick Step mohla slavit, protože vítězství vybojoval Belgičan Gianni Meersman a do top 10 se vtěsnal ještě devátý Michal Kwiatkowski, úřadující mistr světa. 

Gianni Meersman, král první etapy Kolem Algarve.

Gianni Meersman, král první etapy Kolem Algarve.

Štybarův český týmový kolega Petr Vakoč odvedl výbornou práci při sjíždění úniku a v cíli mu patřilo 127. místo (+19 s). Další Čech Jan Bárta (Bora-Argon 18) obsadil 115. místo (+7 s).  „Dnes to všechno vyšlo skvěle,“ radoval se Štybar. Brzy po startu odjeli čtyři závodníci z kontinentálních týmů, vytvořili si náskok až osmi minut, ale podle očekávání neměl jejich únik šanci na úspěch.

„Sjížděli hlavně závodníci z Lotta spolu s našimi kluky Vakočem a Vermotem. Věděli jsme, že v závěru bude těžké se tam poskládat a udělat nějaký sprinterský vláček pro Gianniho, ale podařilo se to, i když šlo o hodně bláznivé a nervózní finále,“ popsal Štybar na svém webu.

„Ještě na posledním kilometru přišly ataky od Roelandtse a Kolobněva, ale dokázal jsem je pokrýt a pak jsem se zapojil do vlaku pro Gianniho. Kwiato nás dovezl na dvoustovku a pak už vyrazil Gianni. Ale byli jsme tam hodně vpředu, takže jsme všichni tři skončili v top 10,“ dodal Zdeněk Štybar.

meersman na bedne 1 algarve

Gianni Meersman na pódiu v dresu lídra.

A jak viděl etapu její belgický vítěz? „Kwiato mě v pravou chvíli dovezl se Štybym dopředu. Na dvoustovce jsem jel na třetí pozici a pak jsem vyrazil tak tvrdě, jak jen jsem mohl. Bylo to správně načasované,“ řekl Gianni Meersman.

A chválil kolegy z týmu Etixx-Quick Step. „Od prvního kilometru mi dodávali sebevědomí. Vakoč a Vermote jeli celý den vpředu na větru, smekám před nimi. Ostatní kluci Golas, Lampaert, Martin, a hlavně Štyby a Kwiato mě dovezli na ideální pozici v závěru. Byla to skvělá týmová práce,“ dodal Meersman.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.