SuperCycling.cz

König odstoupil z Dauphiné. Bylo to na něj tvrdé

6. 6. 2017, 20:21

Leopold König, který se po dlouhé pauze kvůli zranění kolena vrátil nyní do kolotoče závodů, odstoupil z Critérium du Dauphiné. V průběhu třetí etapy slezl po 50 kilometrech po dohodě se svým týmem Bora-Hansgrohe z kola. Nemá žádné problémy, ale bylo to na něj hodně tvrdé.

leoodstupujje

Tým oznámil, že po dvou těžkých dnech dost dobře nezregeneroval. „Ale dál bude pokračovat v přípravě směrem k Vueltě, jak plánoval,“ píše se v týmovém prohlášení.

Tahle slova v podstatě znamenají, že Königovy naděje na Tour zřejmě padají, i když figuroval ve 14členném širším výběru německé stáje. Ale bez pořádného závodního rytmu těžko může na Grand Tour pomýšlet.

„Věděli jsme, že pro Lea bude po devíti měsících bez závodů zrovna Dauphiné hodně těžké. Pro řadu top závodníků se jedná o finální závod před Tour, takže úroveň je taky opravdu velmi vysoká,“ prohlásil Jan-Niklas Droste z lékařského týmu Bory po 3. etapě Dauphiné, kterou z úniku vyhrál Nizozemec Koen Bouwman z LottoNL-Jumbo.

„Pro Lea je lepší, aby se zbytečně nepřetížil. Proto jsme se rozhodli stáhnout ho ze závodu. Ale jeho příprava směrem k Vueltě bude pokračovat podle plánu,“ doplnil lékař Bory.

Otázkou je, zda do ní zařadí i mistrovství republiky, které se letos koná v Žiaru nad Hronom. V časovce by obhajoval titul.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.