SuperCycling.cz

König má trable s kolenem a nestihne Giro

4. 4. 2017, 13:37

Smutnou zprávu vypustil dnes do světa tým Bora-Hansgrohe. Jeho český lídr Leopold König má přetrvávající trable s kolenem, vynechával jeden závod za druhým a německá stáj oznámila, že nestihne ani Giro d´Italia, kde měl být lídrem na celkové pořadí.

ten-leocopeo

„Leo může trénovat v nízké intenzitě, ale jakmile jde více do síly, objeví se bolest. Tenhle problém měl už vloni, proto se lékařský tým stáje spolu se sportovním vedením a závodníkem dohodli, že se teď bude věnovat odpočinku, úplně bez kola, aby se podráždění kolena zklidnilo,“ píše se v oficiálním prohlášení stáje.

Do dneška měl König na kontě v roce 2017 jediný závodní den, a to 28. ledna na jednorázovce na Mallorce, kterou nedokončil. „V uplynulých týdnech jsem zkusil opravdu všechno,“ přiznal König. „Při lehčím ježdění necítím nic, proto jsem dál trénoval a doufal. Jenže jakmile jsem začal s intervaly, cítil jsem bolest. Proto jsme ty pokusy ukončily a rozhodli se změnit plány,“ prozradil.

„Jsem hrozně zklamaný. Nejen kvůli sobě, ale hlavně kvůli týmu. Dělali všechno pro to, aby kolem mě postavili na Giro tu nejsilnější sestavu,“ posteskl si König. „Teď nezbývá než doufat, že tým udělá dobré Giro i bez mojí účasti. Zase to bude šance ukázat se pro mladší závodníky,“ řekl český cyklista.

Teď si dá si pauzu, aby se stoprocentně doléčil. „A pak začnu trénovat směrem k druhé části sezóny,“ prozradil.

„Péče o zdraví našich závodníků je prvořadá. V případě Lea nebyla jiná možnost, než mu dát čas k tomu, aby se plně zotavil, i když to zcela mění naše plány na Giru. Ale jsem přesvědčen, že se vrátí ještě silnější a bude mít výbornou druhou půlku sezóny,“ prohlásil sportovní ředitel týmu Bora-Hansgrohe Enrico Poitschke.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.